Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 2441|Reply: 7
Collapse the left

Haksiz yere chat ban

Close [Copy link]
Post time 2018-2-24 10:43 PM From mobile phone | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x
Merhabalar arkadaşlar 10 gun önce bir haftalık Ban yemiştir hadi neyse dedim ve zaman geçti açıldı fakat şuan tekrardan 7 günlük Ban yemişim ben ne yaptım da bu banlar atılıyor kimsenin anasına babasına küfür etmem bu Ban ile 14 gün etti lütfen açar mısınız bani mi
Post time 2018-2-24 10:49 PM | Show all posts
Dear @esmer16, as far as i understand you have been banned for 7 days again i guess.

Obviously you did something so that you get banned.

Please wait .

And if you think you got banned for no reason, contact your in game customer support. its on the top left corner with headset icon. go there and go to help section. Thanks.

Have a good day.

Author| Post time 2018-2-25 01:21 AM | Show all posts
ingilizce yazdığı için gönderemiyorum buradan yardımcı olabilcek yok mu
Post time 2018-2-25 02:51 AM From mobile phone | Show all posts
Merhabalar ilk öncelikle yaşadığınız bu sorun için üzgünüm. Oyunda diğer oyuncuların sizi rapor etmesi üzerine ilgili Mobile Legends resmî personelleri kontrollerini sağlarlar uygunsuz bir durum söz konusu ise oyunun kendi belirlediği prosedürler doğrultusunda size ceza uygulanır. Eğer oyum kurallarına aykırı bir durum içinde bulunmadığını iddia ederseniz bu durumu oyun içerisindeki müşteri hizmetleri bölümünden (teknik ekip-geliştiricilerle) paylaşabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler. İyi forumlar . Rou
 Author| Post time 2018-2-25 09:22 AM | Show all posts
ingilizce bilgim zayıf olduğu için işlem yapamıyorum işte. önüne gelen sikayet ediyo bunlarda banlıyor saçmalık 14 günlük ban nedir :S
Post time 2018-2-25 01:33 PM From mobile phone | Show all posts
Size verebileceğim bir başka öneri mevcut fakat kesin bir sonuç getireceğinden emin değilim. Mobile Legends Facebook sayfasına mesaj atarak oyun bilgilerinizi onlarla paylaşınız ve ceza indirimi talebinde bulunun. Kesin bir sonuç elde edeceğiniz belli olmasa da denemeye değer bir öneri sunduğumu düşünüyorum. İyi forumlar
Post time 2018-4-15 12:38 AM From mobile phone | Show all posts
Hello, I am not able to receive or send messages to my friends in the homepage. Please advise the cause of this.
Post time 2018-4-15 12:38 AM From mobile phone | Show all posts
BD007 replied at 2018-2-24 10:49 PM
Dear @esmer16, as far as i understand you have been banned for 7 days again i guess.

Obviously you ...

Hello, I am not able to receive or send messages to my friends in the homepage. Please advise the cause of this.
You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2022-5-17 12:14 AM GMT+8