Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 974|Reply: 1
Collapse the left

[Masalah lag] Masalah lag dan cadangan

Close [Copy link]
Post time 2018-10-17 03:15 PM From mobile phone | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x
saya tidak tahu sama ada masalah ini masalah telefon saya atau masalah line. Saya chat kwn sy untuk bermain sekali tapi tidak dibalas chat tersebut. kwn saya cakap chat tersebut masuk keesokkan harinya. saya ada masalah online player, bila dia add untuk bermain player tersebut tidak masuk sedangkan player tersebut ternyata online . beberapa saat lepas tu status player tgh playing tanpa ada tertera player di lobi. Dan saya ada masalah lag masa tengah main game. Saya guna sim celcom/maxis . Sebelum main game saya susah test line saya okay. Saya bukak app mobile legend , line masih okay . Bila mula main game, masa saya nak amik buff dengan lawan musuh ada lagging . Bila saya test network ping line . Line saya okay warna hijau . Tapi bila start main ada lag. Saya harap pihak mobile legend  memperbaiki masalah yang saya hadapi ini.  Lagi satu saya mahu membuat permintaan . Saya nk bila player chatting utk player lain untuk mengajak player main bersama player tersebut akan mendapat notification di screen player tersebut sebelum bukak aplikasi mobile legend.
Hello, @LuckyRoger
Sila cuba clear cache game dulu sebelum main. Kemudian test network dalam game untuk seketika  (lihat pada setting). Sekiranya network warna hijau, saudara boleh bermain dengan lancar. Jika berwarna merah, saudara perlu lihat pada data line/wifi yang saudara guna. Jika masih ada masalah semasa network warna hijau, saudara perlu melaporkannya pada customer service dalam game.