Mobile Legends: Bang Bang

 Forgot password?
 Register now.
View: 3576|Reply: 0
Collapse the left

[Mod Post] Ling Rehberi

 Close [Copy link]
Post time 2019-11-5 04:22 PM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x
Edited by ML_TR at 2019-11-5 04:34 PM

Giriş
Ling bir suikastçi kahramanıdır ve Qinggong(Denge Becerisini) kullanarak duvara sıçrar. Ling, BS olmadan duvarlar arasında atlayabilir.
Yetenek Analizi
Pasif: Bulut Gezgini: Ling’in üstün denge becerisi, duvarlar arasında sıçramasına yardımcı olur. Ling, saniyede 2 Denge Puanı kazanır. Düşmana her hasar verdiğinde ekstra 5 Denge Puanı kazanır. Ling’in Denge Becerisi %20 Kritik Şansı verir, fakat Kritik Hasarını %40'a kadar düşürür.

1. Beceri: İspinoz Kuşu:< Pasif; Kritik Şansını kalıcı olarak %5 kadar yükseltir.
Aktif; Ling; Qinggong(denge becerisini) kullanarak, belirlenen duvara sıçrar, kamuflaj durumuna girer ve Denge Puanlarını hızlıca yeniler. Ling hasar aldığında kamuflaj durumu sona erer. Kontrol etkilerine maruz kaldığında ise yere düşer. Bir duvardan diğerine atlamak için bu beceri kullanıldığında Kamuflaj Durumunun BS sıfırlanır.
2. Beceri: Kılıç Perisi: Ling, hedeflenen yöne saldırır ve yolu üstündeki düşmanları hançerleyerek 135(+%65 Toplam Fiziksel Saldırı) Hasar verir. Ling, bu becerisini duvar üzerindeyken yaparsa belirlenen noktaya koşar ve küçük bir alandaki düşmanlara 135(+%65 Toplam Fiziksel Saldırı) Hasar verirken %30'a kadar yavaşlatır; 1.5 saniye sürer. Saldırısı Kritik Hasar verirse alandaki düşmanlar 0.75 saniye boyunca ekstra %45'e kadar yavaşlarlar. Kılıç Perisi Saldırı Etkisini Temel Saldırı olarak yığınlar ve her düşmana saldırdığında 25 HP yeniler.
Nihai Beceri: Kılıç Tapınağı: Ling zıplar ve süper kılıç becerisini 1.5 saniye kullanır, bu esnada görünmez olur ve rahatça hareket edebilir, etki alanında kalan düşmanlara 250(+%120 Toplam Fiziksel Saldırı) Hasar verir ve merkezdeki düşmanı 1 saniye havaya savurur, ve 5 saniyeliğine Kılıç Alanı oluşturur. Kılıç Alanının ucunda, 4 alan gözü vardır [Kılıç Tapınağı]. Bu alan gözlerinde temas ettiğinde, Ling [Kılıç Tapınağı] becerisinin BS'ni sıfırlar ve 5 Denge Puanı yeniler.
● Kahraman yeteneğini maksimum düzeye çıkartmak için öneriler ve açıklamaları: Oyuna başlarken 1. beceri açılmalıdır. Ardından 2. beceri ve nihai açıldığında 2. beceri fullenmelidir. Ling ile takım arkadaşlarınıza koridorlara giderek kule alınmasına, rakip kahramanlara seri vuruşlar yaparak hızlıca becerilerinizi güçlendirebilirsiniz.
● Önerilen Teçhizatlar: Kahraman için önerilen teçhizatlar: Vahşi Savaşçının ÖfkesiBüyülü AyakkabılarBitmeyen SavaşKırmızı FantomYedi Deniz'in Kılıcı Umutsuzluk Kılıcı
Analiz
A. Vahşi Savaşçının Öfkesi: Ling için Kritik Hasar en önemli faktördür. Bu yüzden Vahşi Savaşçının Öfkesi ile %25 kritik şansını arttırarak ekstradan fiziksel saldırısını 2 saniyeliğine %5 arttırmak Ling'i başlangıçta seri bir kahraman yapabileceği gibi, çok güçlü bir kritik hasar verebilen kahraman durumuna dönüştürür.
B. Büyülü Ayakkabılar: Ling seri bir şekilde 2. becerisine ihtiyaç duyacağından, Büyülü Ayakkabılar bu konuda +45 Hareket Hızı verirken, %10 Bekleme Süresini de düşürerek seri bir şekilde düşmana hasar verebilmesini sağlar.
C. Bitmeyen Savaş: Suikastçiler için vazgeçilmez olan Bitmeyen Savaş eşyası verdiği Temel Saldırı Güçlendirmesi sayesinde Ling hem temel saldırısından denge yığınlaması yaparken hem de düşmanlarına +65 Fiziksel saldırı verir.Bitmeyen Savaş'ın sağladığı diğer aktif özellikler:- +25 Mana Yenileme- +250 Can- %10 Bekleme Süresi Düşürme- %5 Hareket Hızı- %15 Fiziksel Can Çalma
D. Kırmızı Fantom: Ling için yine en önemli hususlardan birisine değineceğiz, kritik hasar! Kırmızı Fantom sağladığı %25 Kritik Saldırı Şansı'nın yanı sıra Özel Pasif'i olan Çılgınlık'tan aldığı ve 2 saniyeliğine süren; %30 Saldırı Hızıyla beraber ekstra %5 Kritik Şansıyla beraber çok güçlü hasarlar verebilir.  
E. Yedi Deniz'in Kılıcı: Yedi Deniz'in Kılıcı Ling'e sadece +65 Fiziksel Saldırı ve +250 Can'ın yanında Eşsiz olarak verdiği +15 Zırh Delmeyle beraber Ling'in rakip Tank Kahramanları üzerinde ciddi bir hasar oluşturmasını sağlayarak, ilerleyen oyunda Ling'i tam bir takım savaşı kahramanı yapar. Ayrıca Özel Pasif'i Pusu'nun sağladığı 5 saniyelik hasar almama yada vermeme durumundaki temel saldırısının %100 ekstra hasar vermesi ile Ling'in savaş alanına geri dönüşlerinde saavaşın gidişatını değiştirebilecek bir konuma getiriyor!
F. Umutsuzluk Kılıcı: Umutsuzluk Kılıcı Ling'e verdiği +%5 Hareket hızı ve +170 Fiziksel Saldırı'nın yanında rakip kahramanlardan %50 HP değerinin altındakilere saldırdığında %25 Fiziksel Saldırı ile Ling'i kaçış yapan kahramanlar karşısında resmen bir avcı konumuna yükseltir!
● Amblem Seti
Amblem Seti olarak Suikastçi Amblem Setini öneriyoruz. Amblem Yetenekleri ise şöyle sıralayabiliriz:
- Ustalık: Bekleme Süresi Düşürme +%1.50
- Ölümcül: Kritik Saldırı Şansı +%3
- Öldürme Çılgınlığı: Rakip kahramanları öldürmek %15 HP yeniler ve Hareket Hızını %20 oranında arttırır.
Ayrıntılı rehber için lütfen Kahraman Tanıtımı ve Mistiğe Giden Yolu izleyebilirsiniz.
Kahraman Tanıtımı: https://youtu.be/Q7IKn3C2Iec
Mistiğe Giden Yol: https://youtu.be/Q4ijEWWXr8Y
Hepinize iyi oyunlar, iyi Forumlar!<
You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2022-5-23 04:52 PM GMT+8

Powered by Discuz! X3.4

© 2001-2013 Comsenz Inc.

Quick Reply To Top Return to the list