Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 224|Reply: 0
Collapse the left

Note de Actualizare 1.5.96 ~ [Serverul Oficial]

[Copy link]
Post time 2021-7-23 05:48 AM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Din partea Dezvoltatorilor

După ajustarea Penetrărilor și a echipamentului din ultima actualizare, daunele provocate de mulți eroi au crescut semnificativ în părțile de început și mijloc ale meciurilor. Prin urmare, am ajustat din nou o parte din echipament și câțiva eroi. De asemenea, vom urmări îndeaproape și eroii care încă nu au fost re-echilibrați dar care beneficiază de ajustările Penetrărilor. În plus, am ajustat și alți câțiva eroi care ne depășeau așteptările sau care nu se ridicau la nivelul acestora.
Sezonul 6 de Șah Magic se va încheia. Sezonul 7 - Supereroii se Întorc va sosi curând!
Modul de joc exclusiv al noului erou (Războiul lui Natan) va fi de asemenea disponibil în această versiune. Hai să ne bucurăm de șarmul său special!

I. Eroi Noi & Eroi Reînnoiți                     

[Erou Nou]

[Călător În Timp - Natan]
Caracteristica Eroului: Salvatorul care călătorește prin timp și spațiu, Țintașul magic care poate provoca daune eroilor dintr-o zonă anume.
Va fi disponibil începând cu 23 Iulie (Ora Serverului). 30% REDUCERE în săptămâna lansării.

[Pasivă - Teoria Întregului]
De fiecare dată când abilitățile lui Natan lovesc un inamic, el obține un stack de „Complicație” care îi oferă suplimentar Viteză de Atac și de Mișcare.
[Abilitatea 1 - Superpoziție]
Natan lansează o masă densă de energie într-o direcție aleasă, provocând daune inamicilor din calea sa.
[Abilitatea 2 - Interferență!]
Natan lansează un magnet gravitațional într-o direcție aleasă. Magnetul explodează când ajunge la destinație, împingând înapoi inamicii din apropiere și le provoacă daune acestora.
[Ultimată - Entropie?]
Natan invocă o Clonă Inversă a sa într-o locație aleasă. Aceasta beneficiază parțial de atributele ofensive ale lui Natan și copiază toate mișcările și atacurile lui Natan în ordine inversă. Natan poate utiliza abilitatea în mod repetat pentru a se apropia de Clona sa Inversă.

II. Ajustări ale Eroilor                           

Următorii eroi au trecut prin modificări majore în această versiune: Karina, Paquito, Phoveus, Popol și Kupa, Minotaur, Sun, Lunox, Luo Yi, Harley, Yve, Mathilda, Balmond.

Utilizăm (↑) (↓) (~) pentru a indica îmbunătățirea, nerf-ul și ajustările.

[Karina](↑)
Am observat cum Karina putea fi deosebit de puternică în câteva situații rare, însă prea slabă în majoritatea situațiilor. Prin urmare i-am redus abilitatea de a provoca daune în mod susținut (prin Pasivă) și i-am întărit abilitatea de a provoca daune explozive (Abilitatea 2), sperând că aceste ajustări îi vor oferi o evoluție consecventă în majoritatea meciurilor. Vom continua să monitorizăm efectele acestor ajustări.
[Pasivă](↓):
Daune suplimentare provocate în raport cu HP pierdut de către inamic: 13% → 11%
[Abilitatea 1](~):
Viteză de Mișcare Bonus: 35-50% → 45% (pentru toate nivelurile)
[Abilitatea 2](↑)
Daune: 305-430 + 115% Putere Magică → 375-600 + 125% Putere Magică

[Paquito](~)
Atacurile de Bază cumulate ale lui Paquito îi oferă acestuia o capacitate de luptă de apropiere extrem de puternică, astfel că am modificat modalitatea în care atacurile sale pot crea stack-uri, asigurându-ne că inamicul său îl poate contracara mai bine atunci când abilitățile lui Paquito se reîncarcă. Pentru a echilibra această ajustare, am simplificat modalitatea de declanșare a atacurilor îmbunătățite, asigurându-ne că Paquito este cât se poate de pregătit de confruntări înainte de a se avânta pe câmpul de luptă.
[Pasivă](~):
Acum, Atacurile de Bază nu pot crea stack-uri, dar Paquito le poate obține prin utilizarea unei abilități fără a lovi vreun inamic.
Nr. Max de Stack-uri: 4 → 3
Stack-uri ale Ultimatei: 2 → 1
[Abilitatea 2](~)
Timp de Reîncărcare: 6-4,5s → 7-5s
Daune de Bază: 200-500 + 120% din Atacul Fizic → 150-450 + 150% din Atacul Fizic
Daune Amplificate: Modificate în concordanță cu modificările Daunelor de Bază.

[Phoveus](↑)
Am observat că modificările câmpului de luptă i-au limitat puterea lui Phoveus, astfel că am efectuat câteva ajustări pentru a-l ajuta să provoace daune mai mari.
[Abilitatea 1](↑)
Timp de Reîncărcare: 3,5s → 2,5s
[Ultimată](↑)
Daune de Bază: 440-680 → 660-980
Putere Magică Bonus: 150% → 180%

[Popol și Kupa](~)
Cu speranța că această pereche poate avea rezultate mai bune pe cont propriu decât doar prin sprijinirea atacurilor celorlalți eroi, i-am întărit capacitatea de luptă împotriva țintelor singulare și i-am redus capacitatea de suport.
[Atribute](↑):
HP de Bază: 2325 → 2425
[Pasivă](↓):
HP moștenit de Kupa: 1300 + 80% din HP-ul lui Popol → 1300 + 70% din HP-ul lui Popol
[Abilitatea 2](~):
Bonus Suplimentar de Atac Fizic pentru Scut: 120% → 160%
În Formă de Lup Alfa, aruncă în aer inamicii pentru: 0,6s → 0,4s
[Abilitatea 3](↓):
Timpul de Reîncărcare al Capcanei: 18-12s → 22-16s

[Minotaur](↑)
Minotaur strânge acum mai multă furie în urma frustrării față de lipsa sa de putere.
[Pasivă](↑)
Am crescut furia generată de lovirea cu abilități a unităților non-erou.
[Ultimată](↑)
Am crescut Regenerarea Furiei cu 10%.

[Sun](↓)
Sun își invoca Dublurile prea des după ajustările anterioare.
[Abilitatea 1](↓)
Timp de Reîncărcare: 10-7s → 10s
Raportul Atributelor de care beneficiază Dublurile: 50% → 40%-55%

[Lunox](↓)
Fiind eroul întărit cel mai puternic în ultima actualizare, Pasiva lui Lunox s-a dovedit a fi prea eficientă.
[Pasivă](↓):
Penetrarea Magică convertită din fiecare 1% Reducere a Timpului de Reîncărcare: 1,5% → 0,8%
Apărare convertită din fiecare 1% Reducere a Timpului de Reîncărcare: 2 → 1,2

[Luo Yi](↑)
I-am redus ușor capacitatea explozivă a lui Luo Yi în începutul meciurilor și i-am întărit-o înspre sfârșitul acestora și i-am întărit funcționalitatea Ultimatei în prima parte a meciurilor.
[Pasivă](~)
Daunele Reacției: 400 + 15 *Nivelul Eroului → 365 + 20 *Nivelul Eroului
[Ultimată](↑)
Timp de Reîncărcare: 65-55s → 55-45s
Distanța Maximă: 18-28 → 20-28

[Harley](↓)
[Pasivă](↓)
Nr. Max. de Stack-uri de Reducere a Apărării Magice: 15 → 10

[Yve](↓)
[Ultimată](↓)
Scut: 500-900 + 150% din Puterea Magică → 400-800 + 120% din Puterea Magică
Durata Efectului de Imobilizare: 0,5s → 0,3s

[Mathilda](~)
[Pasivă](↑):
Daune de Bază ale Atacurilor de Bază Amplificate: 160 → 200
[Abilitatea 1](↓):
Daune de Bază: 460-660 → 435-685
Putere Magică Bonus pentru Atac: 70% → 100%
Reducerea Daunelor provocate aceleiași ținte: 35-45% → 35% (pentru toate nivelurile)

[Balmond](↑)
[Abilitatea 2](↑)
Timp de Reîncărcare: 7s → 6s
[Ultimată](↑)
Timp de Reîncărcare: 32-24s → 28-18s

[Benedetta](↓)
[Atribute](↓):
HP de Bază: 2649 → 2569
Apărare Fizică de Bază: 20 → 18

[X.Borg](↓)
[Abilitatea 1](↓):
Daune de Bază: 40-100 → 25-100

[Zhask](↑)
[Ultimată](↑)
Am crescut HP-ul după îmbunătățirea Invocării de Coșmar: 500-2500 → 1000-3000

[Tigreal](↓)
Ca și Tank, Abilitatea 1 a lui Tigreal avea raza de acțiune mai mare decât a unor Magi care utilizează Mana, astfel că am efectuat câteva ajustări în această speță.
[Abilitatea 1](↓)
I-am redus raza de acțiune.

[Gloo](↓)
[Ultimată](↓)
Regenerarea de HP pe secundă în timp ce este divizat: 4-5% → 3-3,5%[p]

III. Eroi Gratuiți Săptămânal & Aspecte Noi         

[Aspecte Noi]

Bruno „Șoimul” va fi disponibil începând cu 20 Iulie (Ora Serverului) pentru 749 Diamante. 30% REDUCERE în săptămâna lansării.
Bane „Stăpânul Castelului” a fost reînnoit integral și va fi disponibil online în curând.
Aspectul lui Luo Yi, „Preoteasa Sirenă”, va fi disponibil ca și Aspect Starlight al Lunii August începând cu 1 August (Ora Serverului).

[Șah Magic]

Micul Comandant Rya va fi disponibil începând cu 23 Iulie (Ora Serverului) pentru 499 Diamante, 24.000 Puncte de Luptă. 30% REDUCERE în săptămâna lansării.
Aspectul „Narcisa Rya” va fi disponibil începând cu 23 Iulie (Ora Serverului) pentru 269 Diamante. 30% REDUCERE în săptămâna lansării.
Micul Comandant Rya și aspectul „Narcisa Rya” vor fi disponibili la pachet începând cu 23 Iulie (Ora Serverului). 30% REDUCERE în săptămâna lansării.
Aspectul Epic al lui Ragnar, „Ragnar Minerul” va fi disponibil începând cu 11 August (Ora Serverului) pentru 899 Diamante. 30% REDUCERE în săptămâna lansării.
Micul Comandant Ragnar și aspectul „Ragnar Minerul” vor fi disponibili la pachet începând cu 11 August (Ora Serverului). 30% REDUCERE în săptămâna lansării.

[Ajustări în Magazinul pentru Fragmente]

Ajustări în Magazinul pentru Fragmente pe 21 Iulie (Ora Serverului)
a. Magazinul pentru Fragmente de Aspecte Rare:
Vor fi disponibile: Clint „Rock&Roll”, Natalia „Fantasma Dansatoare”, Alice „Planor cu Aburi”, Diggie „Dresorul de Porumbei”, Akai „Călugăr”
Nu vor mai fi disponibili: Roger „Anubis”, Fanny „Cavalerie Regală”, Freya „Vânătorul de Dragoni”, Kimmy „Cercetătorul Aburilor”, Minotaur „Ciocanul Sacru”
b. Magazin pentru Fragmente de Eroi:
Vor fi disponibili: Benedetta, Cyclops, Argus, Guinevere, Luo Yi, Lancelot
Nu vor mai fi disponibili: Brody, Mathilda, Baxia, Esmeralda, Jawhead, Hanabi

[Eroi Gratuiți]

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului între 23/7/2021 05:01:00 și 30/7/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul dreapta-sus al paginii principale pentru a verifica.)
Khufra, Fanny, Estes, Badang, Paquito, Guinevere, Lesley, Masha
6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starlight: Aldous, Vexana, Clint, Ruby, Gusion, Barats

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului între 30/7/2021 05:01:00 și 6/8/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul dreapta-sus al paginii principale pentru a verifica.)
Granger, Bane, Kadita, Lapu-Lapu, Khaleed, Lancelot, Lylia, Kimmy
6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starlight: Yve, Hanabi, Harith, Moskov, Zhask, Karina

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului între 6/8/2021 05:01:00 și 13/8/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul dreapta-sus al paginii principale pentru a verifica.)
Sun, Kagura, Irithel, Helcurt, Hilda, Khufra, Bruno, Silvanna
6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starlight: Yi Sun-shin, Cecilion, Roger, Natalia, Alice, Kaja

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului între 13/8/2021 05:01:00 și 20/8/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul dreapta-sus al paginii principale pentru a verifica.)
Bane, Luo Yi, Akai, Angela, Aurora, Carmilla, Terizla, Badang
6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starlight: Lolita, Aldous, Vexana, Claude, Ruby, Moskov

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului între 20/8/2021 05:01:00 și 27/8/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul dreapta-sus al paginii principale pentru a verifica.)
Alpha, Gusion, Johnson, Lancelot, Valir, Popol and Kupa, Vale, Masha
6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starlight: Karrie, Gloo, Hayabusa, Granger, X.Borg, Martis

[Comandanți de Șah Magic Gratuiți]

Am adăugat gratuitate săptămânală pentru Mici Comandanți de Șah Magic. Acum poți utiliza gratuit acești Mici Comandanți atunci când sunt disponibili. Lista săptămânală cu Mici Comandanți gratuiți se actualizează Vinerea la ora 00:00 (Ora Serverului).
Poți de asemenea să cumperi un Abonament de Șah Magic pentru a utiliza un anumit aspect pentru fiecare din Micii Comandanți gratuiți săptămânal.

Mici Comandanți Gratuiți Lunar:

Ora Serverului între 20/7/2021 00:00:00 și 23/7/2021 00:00:00
Eggie, Bersi, Pao
Aspecte Suplimentare pentru Abonamentul de Șah Magic: Deteggtive, Bersi SubPământean, Călător pe Cer

Ora Serverului între 23/7/2021 00:00:00 și 30/7/2021 00:00:00
Rya, Benny, Abe
Aspecte Suplimentare pentru Abonamentul de Șah Magic: Boboc Adormit, Vânător Camuflat, Maestru Kungfu

Ora Serverului între 6/8/2021 00:00:00 și 13/8/2021 00:00:00
Eggie, Pao, Eva
Aspecte Suplimentare pentru Abonamentul de Șah Magic: Deteggtive, Călător pe Cer, Cerb Festiv

Ora Serverului între 13/8/2021 00:00:00 și 20/8/2021 00:00:00
Mavis, Remy, Kaboom
Aspecte Suplimentare pentru Abonamentul de Șah Magic: Prințesa Nopții, Expertul Spadasin Remy, Kaboom Off-road

Ora Serverului între 20/8/2021 00:00:00 și 27/8/2021 00:00:00
Brown, Buss, Ragnar
Aspecte Suplimentare pentru Abonamentul de Șah Magic: Eliberatorul, Miau Magic, Ragnar Expertul Securilor

IV. Ajustări ale Câmpului de Luptă                 

[Echipament]

Regulă Nouă: Acum, echipamentul poate fi vândut la prețul de achiziție în primele 15s ale meciului.

[Incurajare](↓)
Creșterea Atacului Fizic/Puterii Magice: 15-38 → 13-33

[Favorizare](↑):
Efect Nou: Acum, Favorizarea nu va mai fi declanșată atunci când nu există un aliat în apropiere care are nevoie să își recupereze HP.
Am limitat efectele de Penetrare pentru câteva obiecte de echipament esențiale pentru a echilibra Bonusurile de Penetrare oferite de ajustările mecanismului de calcul al daunelor. De asemenea am restricționat ușor utilizarea Securii De Război astfel încât Armura Radiantă nu va mai fi utilizată doar pentru a o contracara pe aceasta, iar alte obiecte de echipament au primit și ele ajustări.

[Secure de Război](↓)
Atac Fizic: 55 → 45
Atributele fiecărui stack: 8 Atac Fizic + 4 Penetrare Fizică → 9 Atac Fizic + 3 Penetrare Fizică
Efectele cumulate oferite pentru Țintași/Magi/Suport: înjumătățite → reduse la 33%

[Răget Malefic](↓)
Penetrare Fizică: 40% → 35%

[Săbiile Gemene ale Umbrei](↑)
Putere Magică: 70 → 75

[Sceptrul Geniului](↓)
Reducerea Apărării Magice: 3 -10 → 2-9

[Spadă Divină](↓)
Penetrare Magiă: 40% → 35%

[Armură Radiantă](~)
Reducerea Apărării Magice: 4-11 → 3-10
Creșterea HP: 800 → 950

[Armura de Amurg](↑)
[Pasivă Unică - Sfidare]
Daune Suplimentare: 4% din HP Max → 5% din HP Max

[Altele]
În primele 9 minute, efectul câștigat de Turnurile Interioare și Turnurile Bazei atunci când Turnul anterior este distrus: Apărarea Fizică și Magică crește cu 80 → Daunele primite sunt reduse cu 40%.

V. Ajustări de Sistem                                

1. Am optimizat Interfața Personalizată astfel încât mai multe dispozitive să fie compatibile.
2. Am adăugat opțiunea „Schimbarea de HP a Turnurilor” în Setările Controlului.

VI. Remedieri ale Erorilor                    

1. Am optimizat sfaturile referitoare la echipament. Acum sfaturile includ regulile speciale ale întregului sistem de echipare (care apare în partea dreaptă a meniului Pregătire > Echipamente > Echipamente Pro).
2. Am optimizat mărimea Textului Daunelor abilității Încălțămintei de Junglă [Vânător].
3. Am optimizat afișarea mesajului de sistem transmis când intri pe câmpul de luptă fiind echipat cu Retribution.
4. Am optimizat Ultimata lui Chang'e. Acum poți apăsa din nou butonul pentru a opri efectele ulterioare ale Ultimatei sale.
5. Am reparat Ultimata lui Lancelot. Acum el poate străpunge obstacolele și la distanța maximă a Ultimatei.
6. Am remediat eroarea prin care Dublura lui Sun din Mișcarea Instantanee nu se putea deplasa suficient de departe.
7. Am remediat eroarea prin care, ocazional, Natalia nu putea declanșa Atacul de Bază amplificat.
8. Am remediat reducerea timpului de reîncărcare pentru Abilitățile 1 și 2 ale lui Bane, corespunzătoare Atacului Fizic/Puterii Magice ale acestuia. Acum nu va mai fi întreruptă când va fi ucis.
9. Am remediat eroarea prin care Argus continua să-și regenereze Energie și după ce era ucis.
10. Am remediat descrierea Abilității 1 a lui Alucard. Acum menționează în mod corect faptul că abilitatea va aplica și un efect de încetinire.
11. Am optimizat descrierea Abilității 1 a lui Uranus.
12. Am remediat descrierea Ultimatei lui Sun.
13. Am remediat eroarea prin care Sun putea invoca 2 Dubluri cu Abilitatea 1, în situații excepționale.
14. Am remediat eroarea prin care timpul de reîncărcare afișat al Abilității 2 a lui Bane nu corespundea cu cel real.
15. Am remediat eroarea prin care obiecte de echipament precum Dominația Gheții, Sceptrul Reginei de Gheață și Cuirasa Antică cumpărate după moarte nu aveau efect la reapariție.

VII. Actualizări ale Modurilor de Joc              

Disponibilitate:

Ravage: Ora Serverului între 30/7/2021 04:00:00 și 1/8/2021 08:00:00
Shadow Brawl: Ora Serverului între 6/8/2021 04:00:00 și 8/8/2021 08:00:00
Deathbattle: Ora Serverului între 13/8/2021 04:00:00 și 15/8/2021 08:00:00
Ravage: Ora Serverului între 20/8/2021 04:00:00 și 22/8/2021 08:00:00[p]

Mod Nou - [Războiul lui Natan] v15.1                

Disponibilitate:
Ora Serverului între 23/7/2021 00:00:00 și 26/7/2021 00:00:00

În acest mod, Natan, noul erou, este disponibil gratuit tuturor jucătorilor. Războiul lui Natan oferă o experiență 5v5 mai rapidă, în care fiecare va juca noul erou și va învăța să stăpânească abilitățile lui mult mai repede!
În Războiul lui Natan vei putea finaliza misiuni specifice pentru a câștiga cupoane de reducere la achiziția cu Diamante a lui Natan.

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2021-12-8 05:45 PM GMT+8