Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 185|Reply: 0
Collapse the left

Note de Actualizare 1.6.10 ~ [Serverul Oficial]

[Copy link]
Post time 2021-8-25 01:24 AM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

I. Eroi Noi & Reînnoiți                                

[Erou Nou: Războinicul Feroce - Aulus]
Atributul Eroului: Un războinic feroce care devine mai puternic pe măsură ce luptă. Cu puteri care se deblochează odată cu nivelul, Aulus are capacitatea de a domina câmpul de luptă la finalul meciului. Aulus va fi disponibil pentru achiziționare pe 31 august. Săptămâna de lansare aduce 30% REDUCERE.
[Pasivă- Spirit Luptător]
     Atacul de bază al lui Aulus adaugă un stack de Spirit Luptător pentru topor, mărindu-i Atacul Fizic și Penetrarea Fizică, până la 4 stack-uri. Aulus obține, de asemenea, o Viteză de Mișcare suplimentară și Daunele Atacului de Bază la stack-uri complete.
[Abilitatea 1 - Aulus, Lansează!]
     Când [Aulus, Lansează!] este ținut apăsat, Aulus obține Viteză de Mișcare extra și Reducere a daunelor împotriva atacurilor din față. Dacă [Aulus, Lansează!] este eliberat înainte ca durata să se termine, ulus își va dezlănțui furia și va lovi pământul, provocând daune inamicilor din jur și încetinindu-i.
[Abilitatea a 2-a – Puterea Toporului]
     Aulus își ridică toporul, provocând daune inamicilor într-o zonă în formă de evantai. Fiecare inamic non-minion lovit îi permite să efectueze un anumit număr de Atacuri de Bază îmbunătățite (cel puțin 1 când un inamic non-minion este lovit). Aulus obține extra Viteză de Atac când efectuează Atacuri de Bază îmbunătățite și recuperează HP.
[Ultimata – Furie Nemărginită]
     [Pasivă:] De fiecare data când Furia Nemărginită este îmbunătățită, Aulus meșterește o piesă din ciocanul lui în ordine. [Meșteșugul Lamei:] Crește permanent Daunele Fizice ale lui Aulus din Atacul de Bază. [Meșteșugul Ciocanului:] Crește permanent Lifesteal-ul Fizic al lui Aulus. [Meșteșugul Mânerului:] Crește permanent Raza de Atac a lui Aulus pentru [Puterea Toporului].
    [Activă:] Aulus își ridică toporul și lovește pământul, provocând daune inamicilor aflați în linie și lăsând în urmă o cărare arzătoare. Inamicii care merg pe această cale vor primi daune și vor fi încetiniți.

[Erou Reînnoit: Rebel cu Jetpack - Kimmy]
     Am optimizat experiența în joc a Atacului de Bază exclusivist al lui Kimmy, oferindu-i un randament mai stabil al daunelor și o performanță mai bună în luptă..
[Pasivă – Instinctul Chimistului]
     Atunci când butonul Atac de Bază este ținut apăsat, va apărea un indicator permanent pentru a te ajuta să țintești.
    A fost optimizată afișarea butonului de Atac de Bază, astfel încât să blocheze mai puțin butoanele de Abilități și ecranul.
   A fost ajustat efectul special al Atacului de Bază, astfel încât să se potrivească mai bine cu determinatorul real al loviturii.
    Au fost ajustate cele două tipuri de Atacuri de Bază cu câștig de Lifesteal și bonusuri din echipament.
[Abilitatea 1 – Transformarea Energiei]
     Am remediat o problema în care raza de daune a Atacului de Bază îmbunătățit este mai mică decât cea a Atacului de Bază normal.
    Am remediat efectul special al Atacului de Bază îmbunătățit, astfel încât să se potrivească mai bine cu determinatorul real al loviturii.
    Costul de Energie este redus.
    Frecvența atacului este cerscută.

II. Ajustări ale Eroilor                            

Am folosit (↑) (↓) (~) pentru a indica îmbunătățirea, nerf-ul și ajustările

[Aldous](~)
    A existat un decalaj uriaș între capacitatea de daune a lui Aldous la începutul și la sfârșitul jocului și ar putea fi dificil de combătut cu echipament complet. În această ajustare, i-am optimizat Abilitatea 1, astfel încât să poată câștiga stack-uri și să lovească ținta mai ușor, precum și formula de calcul a scutului din pasivă pentru a o face mai puțin dependentă de Atacurile sale de Bază îmbunătățite. Pe de altă parte, i-am afectat ușor Abilitatea 2 și Ultimata, astfel încât jucătorii adversari să-l poată contracara mai ușor.
    [Abilitateal 1](↑)
    A fost optimizată Viteza de Atac, astfel încât acum poate lovi mai ușor inamicii care se mișcă rapid.
    Stack suplimentar de Răpirea Sufletului obținut la moartea inamicilor care nu sunt eroi: 1 → 2
    [Abilitatea 2](↓)
    Am eliminat efectul de Imunitate al Atacului de Bază.
    Reducerea Daunelor: 50% → 30%
    [Ultimata](↓)
    Am redus ușor durata de stun pe lovitură.
    [Pasivă](~)
    Valoarea Scutului: Daunele Atacului de Bază declanșat → 500 + 3 * numărul de stack-uri de Suflete Răpite

[Karina](↑)
     Dorim să creștem ușor rata de apariție a Karinei în meciurile de rank superior, menținând în același timp mecanica actuală a abilităților sale..
    [Pasivă](↑)
    Timp de Reîncărcare Redus pentru Abilitățile 1 & 2: 1s → 1.5s
    [Abilitatea 1](↑)
    Daune de Bază: 160-260 → 180-255
    [Ultimata](↑)
    Timp de Reîncărcare: 42-34s → 34-26s

[Kaja](↓)
     Vrem ca și Kaja să semene mai mult cu un Luptător în ceea ce privește mecanica abilităților, așa că i-am întărit abilitățile de luptă continuă, dar i-am redus daunele explozive.
    [Atribut](↑)
    Apărare Fizică de Bază: 16 → 21
    [Pasivă](↑)
    Efect Nou: Atacul de Bază Îmbunătățit reface HP.
    [Abilitatea 1](↑)
    Efect Nou: Provocarea de Daune Minionilor reduce de asemenea timpul de reîncărcare al Pasivei cu 0.3s.
    [Abilitatea 2](~)
    Timp de Reîncărcare: 13-11s → 13-10s
    Bonus de Putere Magică: 120% → 80%
    [Ultimata](↓)
    Bonus de Putere Magică: 150% → 100%
    Reducerea Daunelor Magice: 10-30 → 10-20
    Am eliminat bonusul de Apărare Magică.

[Pharsa](↑)

Daunele de bază ale pasivei nu pot crește odată cu nivelul eroului, așa că am făcut câteva ajustări. De asemenea, dorim ca abilitatea ei cu numărul 2 să fie lansată mai des.
    [Pasivă](↑)
    Bonus de Putere Magică: 80% → 100%
    [Abilitatea 2](↑)
    Timp de Reîncărcare: 6.5s → 5s

[Valir](↑)
     Ca Mag, Valir ar trebui să poată curăța mai rapid culoarul.
    [Abilitatea 1](↑)
    Efect Nou: Uciderea Minionilor și a Monștrilor Abilitatea 1 oferă de asemenea un stack

[Alpha](↑)
    [6DA9ED][Atribut](↑)
    Apărare Fizică de Bază: 20 → 25
    [Abilitatea 2](↑)
    Timp de Reîncărcare: 7-4s → 6-4s

[Saber](↓)
     [Pasivă](↓)
    Reducerea de Apărare Fizică: 7 → 5-8 (în funcție de nivel)

[Harley](↓)
     [Abilitatea 1](↓)
    Daune de Bază: 150-230 → 130-210

[Natan](~)
     Natan ar putea avea o cantitate dublă de Penetrare. Deși câștigurile nu erau evidente sau chiar negative de cele mai multe ori, ar putea fi prea puternice în anumite cazuri. De asemenea, dorim să îmbunătățim ușor experiența de lansare a Ultimatei sale actuale.
    [Pasivă](↓)
    Natan își poate converti Penetrarea Fizică în Penetrare Magică la o rată de 50%.
    [Ultimata](↑)
    Am crescut ușor raza de lansare.

Am redus ușor distanța de anulare.
    Efect Nou: Timpul de Reîncărcare se restituie în funcție de timpul rămas din abilitate.

[X.Borg](↓)
     [Pasivă](↓)
    Energia recuperată la obținerea Resurselor Fiarga când nu deține Armură: 15 → 10

[Balmond](↓)
     Noua performanță a lui Balmond pe culoare a depășit ușor așteptările noastre, așa că i-am redus restaurarea HP-ului.
    [Pasivă](↓)
    Restaurarea Maximă de HP după eliminarea unui Minion sau Monstru: 8% → 5%

[Sun](~)
     Sun își poate hărțui în mod constant inamicii cu Clonele sale, așa că, în mod natural, inamicii ar trebui să poată obține recompense pentru eliminarea Clonelelor. Dar recompensele actuale ar putea fi un pic prea mari, așa că am făcut câteva ajustări.
    [Atribut](~)
    Recompensele de experiență pentru eliminarea Clonelor lui Sun sunt reduse, în timp ce recompensele de aur în mijlocul și la sfârșitul jocului sunt ușor crescute.

[Fanny](↑)
     [Abilitatea 1](↑)
    Daune de Bază: 280-480 → 320-520
    Bonusul Total de Atac Fizic: 90% → 80%

[Granger](↑)
     Vrem ca lansarea Ultimatei lui Granger să fie mai flexibilă pentru a se adapta la diferite situații.
    [Ultimata](↑)
    Ultimata lui Granger poate fi acum anulată în mod activ, iar timpul de reîncărcare corespunzător va fi restituit.
    În mod similar, atunci când Granger este afectat de controale avansate sau ucis, Ultimata va fi, de asemenea, întreruptă și i va restitui timpul de reîncărcare corespunzător.

[Belerick](↑)
     [Abilitatea 1](↑)
    Am remediat problema în care zona de acțiune a celui de-al doilea atac de taunt era mai mică decât indicatorul.

III. Eroi Gratuiți Săptămânal & Aspecte Noi           

[Aspecte Noi]
     Aulus "Luptător" va fi disponibil pe 31 august pentru 269 de Diamante. Săptămâna de lansare 30% REDUCERE.

Aspectul lui Pharsa "Bujor Înflorit" va fi disponibil ca Aspect Starlight de la 1 septembrie.

Moskov "Dragonul Amurgului" a fost complet reînnoit și va fi disponibil în curând.

[Șah Magic]
     Micul Comandant Tharz va fi disponibil pe 17 septembrie pentru 499 de Diamante, 24.000 de Puncte de Luptă. Săptămâna de lansare 30% REDUCERE.
     Tharz "Poltergeist" va fi disponibil pe 17 septembrie pentru 269 de Diamante. Săptămâna de lansare 30% REDUCERE.
     Micul Comandant Tharz și aspectul "Poltergeist" vor fi disponibile la pachet și vor fi disponibile pe 17 septembrie. Săptămâna de lansare 30% REDUCERE.

[Ajustări în Magazinul cu Fragmente]
    Ajustări în Magazinul cu Fragmente pe 24 august (Ora Serverului)
    a. Magazinul cu Fragmente pentru Aspecte Premium:
    Vor fi disponibile: Lolita "Soldat în Devenire", Cyclops "Bambino Zombie"
    Vor fi indisponibile: Lapu-Lapu "Lama Ancestrală", Eudora "Contesa Roșie"
    b. Magazinul cu Fragmente pentru Aspecte Rare:
    Vor fi disponibile: Karrie "Regina Dragon", Angela "Menajeră în Shanghai", Gusion "Cyber Ops", Lancelot "Cavaler Mascat", Thamuz "Foc Lichid"
    Vor fi indisponibile: Alice "Planor cu Aburi", Clint "Rock and Roll", Argus "Dragon Întunecat", Gatotkaca "Gardianul Măreț", Akai "Călugăr"
    c. MAgazinul cu Fragmente pentru Eroi:
    Vor fi disponibili: X.Borg, Pharsa, Aldous, Granger, Uranus, Beatrix
    Vor fi indisponibili: Lunox, Luo Yi, Argus, Benedetta, Zhask, Guinevere

[Eroi Gratuiți]
    8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului 08/27/2021 05:01:00 până la 9/03/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul din dreapta de sus al paginii principale pentru a verifica.)
    Luo Yi, Argus, Thamuz, Khaleed, Wanwan, Dyrroth, Minotaur, Silvanna
    6 Eroi Extra Pentru Membri Starlight: Yi Sun-shin, Hylos, Natalia, Alucard, Jawhead, Claude

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului 09/03/2021 05:01:00 până la 9/10/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul din dreapta de sus al paginii principale pentru a verifica.)
    Gatotkaca, Valir, Pharsa, Diggie, Guinevere, Chang'e, Popol and Kupa, Atlas
    6 Eroi Extra Pentru Membri Starlight: Brody, Faramis, Harley, Lapu-Lapu, Aurora, Rafaela

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului 09/10/2021 05:01:00 până la 9/17/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul din dreapta de sus al paginii principale pentru a verifica.)
    Carmilla, Leomord, Irithel, Martis, Gatotkaca, Dyrroth, Minotaur, Baxia
    6 Eroi Extra Pentru Membri Starlight: Chang'e, Pharsa, Belerick, Minsitthar, Kimmy, Esmeralda

8 Eroi Gratuiți: Ora Serverului 09/17/2021 05:01:00 până la 9/24/2021 05:00:00 (Apasă butonul Setări din colțul din dreapta de sus al paginii principale pentru a verifica.)
    Baxia, Cyclops, Alpha, Helcurt, Terizla, Johnson, Thamuz, Fanny
    6 Eroi Extra Pentru Membri Starlight: Selena, Barats, Lesley, Benedetta, Uranus, Franco

IV. Ajustări pe Câmpul de Luptă                    

Există o diferență semnificativă în ceea ce privește abilitățile între jucătorii de diferite rank-uri și nivelurile lor de Emblemă. Ca atare, utilizarea aceluiași set de valori a devenit mai puțin potrivită pentru un mediu de luptă atât de complex. Având în vedere acest lucru, am decis să luăm în considerare regulile turneelor sportive tradiționale (în care se fac modificări ale regulilor diferitelor turnee din același sport), pentru a oferi o experiență mai bună pentru jucătorii de orice rank. Prin urmare, valorile câmpului de luptă vor fi individualizate în funcție de diferitele rank-uri ale jucătorilor.

În primul rând, vom diferenția modul Turneu și Modul Rank Mitic de alte moduri 5v5. Atunci când iei parte la meciurile din Turneu și Modul Rank Mitic, vei intra într-un "Câmp de Luptă Mitic" complet nou, în care Turnurile, Monștri și Minionii și alte elemente vor fi oarecum diferite de cele din alte moduri. Vom continua să luăm în considerare și alte modificări individualizate pentru și mai multe rank-uri în viitor. Sperăm că acest lucru nu va afecta modul de joc de bază și că aceste schimbări vor ajunge în schimb la grupurile țintă în mod eficient, fără a avea impact asupra altor jucători.

În Modul Rank, dacă o echipă este alocată la "Câmpul de Luptă Mitic", lucrul acesta este determinat de jucătorul cu cel mai înalt rang din echipă.

Am adăugat, de asemenea, un buton în lobby-ul Modului Custom pentru un acces mai ușor. Între timp, puteți vedea ajustările detaliate la "Câmpul de Luptă Mitic" prin intermediul Prezentare generală a Câmpului de Luptă - Câmpul de Luptă Mitic.

Următoarele două ajustări se aplică numai la "Câmpul de Luptă Mitic":
    1. Reducerea Daunelor pentru eroii aliați din apropiere atunci când Scutul de Energie al Turnului Exterior al Culoarului de Aur este activ: 15% → 25%
    2. HP-ul Turnului Interior: 5500 → 6000

[Favor](~)
    Observăm că efectul pentru Favoare a depășit ușor așteptările noastre împotriva daunelor explozive, deși puterea generală este încă rezonabilă.
    Timp de Reîncărcare: 15s → 10s
    Efect de Vindecare: 480-1200 → 360-900
[Încurajare](↓)
    Încurajarea are în continuare un avantaj evident în meciuri.
    Bonus de Atribut: 13-33 → 12-30
[Atacul Vânătorului](~)
    Bonus de Viteză de Mișcare Maxim: 60% → 50%
    Timp de Reîncărcare: 10s → 8s
[Topor de Război](↓)
    Creșterea Vitezei de Mișcare la stack-uri maxime: 20% → 15%
[Sceptrul Geniului](↓)
    Penetrare Magică: 12 → 10
[Cizme Arcane](↓)
    Penetrare Magică: 12 → 10

V. Noi Evenimente                                   

[MLBB X Transformers Începe]

1. Transformers: Eveniment Lupta cu Vopsea:
     Aspectele MLBB X Transformers, Optimus Prime, Bumblebee și Megatron disponibile pentru o perioadă limitată de timp!
     a. Participă la eveniment pentru a extrage resurse Transformers și o mulțime de alte recompense.
    b. Evenimentul este împărțit în patru etape. La fiecare etapă poți revendica Spray Energon gratuit! Reducerea de 50% pentru extragerile 1X și 10+1X va fi reactualizată în fiecare etapă.
     Etapa (August 24 - 30): Debut Aspect Transformers - Toate Spray-urile Transformers pot fi extrase din lista de premii cu aceeași rată de extragere. Doar timp de 7 zile!
     Etapa a doua (August 31 - September 27): Terenul lui Bumblebee - Pe terenul lui Bumblebee, rata de cădere a spray-ului Bumblebee este crescută.
    Etapa a treia (Septembrie 28 - Octombrie 25): Terenul lui Megatron - Pe terenul lui Megatron, rata de cădere a spray-ului Megatron este crescută.
    Etapa a patra (Octombrie 26 - Noiembrie 22): Terenul Optimus Prime - Pe terenul lui Optimus Prime, rata de cădere a spray-ului Optimus Prime este crescută..
    c. Fiecare aspect Transformers corespunde cu șase Spray-uri Transformers diferite. Colectează-le pe toate șase pentru a obține aspectul Transformers corespunzător. Spray-ul Transformers poate fi obținut prin extragere și Schimb.
     d. Poți converti Spray Transformers în Spray Energon prin Atelier - Convertire, care poate fi schimbat pentru diverse recompense în Schimb.
    e. Poți revendica un număr mare de Spray-uri Energon îndată ce numărul tău total de extrageri atinge anumite numere

2. Autobots vs Decepticons Începe!
    În timpul evenimentului, poți să te conectezi sau să îndeplinești sarcini pentru a acumula Cuburi Energon și să adaugi puncte pentru Autoboți sau Decepticoni pentru a câștiga o mulțime de recompense de contribuție și o Ramă de Profil și emote exclusive pentru facțiune!
    Vei primi, de asemenea, o recompensă de acomodare la finalul evenimentului, indiferent de facțiunea ta, în timp ce o recompensă bonus va fi acordată celor din facțiunea cu cele mai multe puncte.!

VI. Ajustări ale Sistemului                       

1. Au fost adăugate efecte cu sfaturi pentru pictogramele unor echipamente.
    2. A fost optimizat efectul de afișare a butonului Atac de Bază al lui Kimmy.
    3. Am adăugat filtre pentru Classic + Rank la Statisticile Câmpului de Luptă.

VII. Rezolvare Bug-uri & Optimizarea Jocului         

1. Am rezolvat o problemă în care asasinii Lordului erau calculați incorect în unele cazuri.

1. Am remediat problema în care Lordul îmbunătățit ataca ocazional Turnuri de pe alte culoare. Acum, Lordul îmbunătățit va ataca doar tureta de pe culoarul curent.
  2. S-a ajustat tipul de daune al Atacurilor de Bază ale lui Beatrix cu Wesker. Daunele sunt acum corp la corp (adică Beatrix poate declanșa un efect de încetinire mai mare atunci când este echipată cu Coasa Distrugerii, dar nu poate declanșa efectul "Detectorul de Slăbiciuni" al Emblemei de Țintaș).
    4. Am remediat problema în care razele de daune ale celor două atacuri ale Abilității 1 a lui Belerick erau inconsecvente (am redus ușor raza de daune a primului atac și am crescut-o ușor pe cea a celui de-al doilea atac).
  3. Am remediat problema în care Paquito putea să nu câștige un stack de Pasivă dacă era întrerupt în momentul în care lansa Ultimata.
  4. Am remediat problema în care Johnson putea folosi [Nitro] atunci când nu era în forma de mașină.
  5. Am remediat problema în care abilitățile inamicilor nu se puteau bloca corect pe eroii expuși în timpul stării Invizibil.
  6. Am remediat problema în care inamicii care atacau Demonul Pneuma a lui Hanzo nu puteau atrage aggro-ul Turnurilor.
  7. Am remediat problema în care, după ce era lovită de Ultimata lui Silvanna, Lesley putea fi atacată în continuare cu Abilitatea 1 activată.
  8. A fost optimizată mecanica butonului Adaugă Aur din Roaming în Tabăra de Antrenament: Acum adaugă doar 300 progres, iar progresul nu va depăși 1500.
  9. Am remediat problema în care Mana Clonelor lui Sun era afișată incorect.
  10. Am remediat problema în care Abilitatea a 2-a a lui Diggie nu putea declanșa Lovitura Directă a Cizmelor de Suport.
  11. Am remediat problema în care timpul de reîncărcare pentru Ultimata lui Granger nu era restituit în funcție de Super Gloanțele rămase atunci când acesta murea în timpul Ultimatei.
  12. A fost rezolvată o problemă în care modelul lui Yi Sun-shin cobora atunci când se retrăgea pe Nava sa Țestoasă.
  13. Am remediat problema în care efectul de întrerupere a aruncării în aer al Ultimatei lui Alpha era diferit de cel al altor aruncări în aer.
  14. Am remediat problema în care Codul Misterului al lui Alpha nu putea fi completat în unele cazuri.
  15. Am remediat problema în care afișajul de Pregătire a Ultimatei lui Johnson nu corespundea cu situația reală timpului de reîncărcare.
  16. Am remediat problema în care anumite efecte de încetinire nu puteau declanșa Lovitura de Dezactivare a Emblemei de Luptător.
  17. Am optimizat afișajele în următoarele situații: Lansarea Ultimatei lui Aldous/Angela eșuează atunci când este îndreptată împotriva unei ținte imposibil de țintit.
  18. Am optimizat experiența în joc a lui Lolita. Lolita poate acum să arunce și să declanșeze Flicker în timp ce își încarcă Ultimata.

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2021-12-6 07:17 AM GMT+8