Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 171|Reply: 0
Collapse the left

Note de Actualizare 1.6.12 ~ [Serverul Avansat]

[Copy link]
Post time 2021-8-27 09:33 PM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Din partea Dezvoltatorilor

Continutul Noului Sezon este lansat oficial in aceasta actualizare. Speram ca aceste ajustari sa creasca ratele folosirii Tintasilor in meciurile de rang inalt, in special acei Tintasi pe care nu i-am mai vazut de ceva timp si sa ii facem capabili de a farma mai bine pe Culoarul de Aur in loc de Jungla. Mecanica Regenerarii si a asistarilor a fost de asemenea optimizata. Dorim sa iti aducem o mai buna experienta de joc si vom fi foarte atenti la impactul acestor ajustari, pentru optimizari viitoare.

Intre timp, noul mod al anului 2021, Boommander este acum disponibil pentru testare pe Serverul Avansat. O lupta rapida, mod de joc casual, competitie distractiva si lupta de echipa, alatura-te modului Boommander pentru a le experimenta pe toate!

I. Ajustari ale Eroilor                                

Utilizăm (↑) (↓) (~) pentru a indica îmbunătățirea, nerf-ul și ajustările.

[Moskov] (↑)

[Atac de Baza](1)

Raza de Atac: 4.2 → 4.4

A fost rezolvata o problema prin care raza de atac a Atacurilor de Baza amplificate este usor mai mica decat cea a Atacurilor normale de Baza.

[Abilitatea 1] (↑)

Costul Mana: 60-85 → 45-70

[Abilitatea 2] (↑)

Raza de Atac a Abilitatii: 4.2 → 4.4

Daune Initiale: 140-240 + 40% Atac Fizic Total → 300-450 + 60% Atac Fizic Total

Daune Suplimentare: 210-360 + 60% Atac Fizic Total → 200-275 + 30% Atac Fizic Total

Duratele de stun atunci cand tinta se ciocneste cu alti eroi inamici/obstacole sunt unificate la 1.5s.

[Ultimata] (↑)

Inamicii din spatele tintei principale vor fi de asemenea incetiniti.

Efect de Incetinire: 80% for 0.8s → 30%-90% pentru 1.5s (scaleaza odata cu distanta de zbor)

[Irithel] (↑)

[Atac de Baza] (~)

Raza de Atac: 4.9 → 5.2

Bonusul total al Atacului Fizic atat al Atacului de Baza cat si al Atacului de Baza amplificat: 120% →105%

A fost rezolvata o problema prin care daunele lui Irithel erau mai mici atunci cand ataca in timp ce se misca. Acum Irithiel va continua sa atace automat atunci cand se misca.

[Abilitatea 2] (↑)

A fost crescuta viteza de folosire.

Raza de atac a abilitatii a fost marita cu 20%.

[Hanabi] (↑)

Desi Hanabi va fi reinnoita in curand, am optimizat totusi valorile abilitatilor sale, pentru a-i stimula performanta in noul sezon.

[Abilitatea 1] (↓)

Procentul de Daune al primei sarituri:50% → 40%

[Abilitatea 2] (↑)

Timp de Reincarcare: 12-7s → 8-6s

Daune de Baza: 400-500 → 450-600

Am rezolvat o problema prin care daunele erau mai mici decat era descris impotriva eroilor inamici.

Am rezolvat o problema prin care daunele erau dublate impotriva obiectelor invocate.

[Ultimata] (↑)

Daune de Baza: 400-600 → 600-800

[Karrie] (↑)

[Abilitatea 1] (~)

Sfera se va opri acum odata ce loveste un erou inamic iar raza este ajustata pentru a se potrivi cu efectul vizual.

Daune de Baza Continue: 100-150 → 150-200

[Ultimata]

Procentul de Daune Lightwheel: 50%-56% → 55%-65%

[Brody] (↑)

[Atac de Baza] (↑)

Raza de Atac: 4.6 → 4.9

Daune: 130% Atacul Fizic Total + 30 * Nivelul Eroului → 140% Atacul Fizic Total + 35 * Nivelul Eroului

[Ultimata] (↓)

Daune per Stack: 170-290 + 90% Daune Fizice Suplimentare → 136-232 + 72% Daune Fizice Suplimentare

[Pasiva] (↓)

Semnul Abisal nu mai poate fi aplicat pe Monstri.

[Clint] (↑)

Dorim sa ii marim abilitatea de a curata culoarul dar sa ii reducem usor daunele atunci cand loveste o singura tinta cu toate gloantele sale.

[Abilitatea 1] (~)

Bonus Total de Atac Fizic: 95% → 85%

Daunele Gloantelor Urmatoare: Ultimele patru gloante provoaca 11%-21% din daunele initiale → al 2-lea glont provoaca 30-55% din daunele initiale, in timp ce de la al 3-lea pana la al 5-lea provoaca 5% din daunele initiale.

[Atac de Baza] (↑)

Am optimizat experienta de folosire.

Raza de Atac: 4.5 → 4.8

[Atac de Baza Amplificat] (↑)

Am optimizat experienta de folosire.

[Claude] (~)

Dorim sa marim abilitatea de laning a lui Claude dar sa ii reducem viteza de farm in Jungla.

[Abilitatea 1] (~)

Lovirea unui Monstru nu va mai oferi atribute suplimentare duble.

Stack-uri maxime: 10 → 5

Efect Per Stack: 2%-4% → 3%-7%

[Wanwan] (↑)

Nu dorim sa o trimitem pe Wanwan in jungla prin aceasta ajustare, dar sa ii reducem usor diferenta in ce priveste viteza de jungling dintre ea si alti Tintasi spre finalul meciului.

[Pasiva] (↑)

Daunele Suplimentare impotriva inamicilor cu toate Slabiciunile lovite: 30% → 40%

[Ultimata] (↑)

Efect Nou: Mareste daunele impotriva monstrilor cu 20-40% de fiecare data cand Ultimata este imbunatatita.

[Popol si Kupa] (↑)

Kupa a stat prea mult in lumina reflectoarelor. Este timpul ca Popol sa straluceasca.

[Pasiva] (↑)

Stack-uri ale Semnului: 4 → 3

Efect Nou: Abilitatea 2 si 3 adauga de asemenea semne pe lovitura.

[Alte Abilitati] (~)

Dorim sa il intarim semnificativ pe Popol si sa ii slabim abilitatea de lupta a lui Kupa in mod semnificativ. Ajustarile specifice vor fi explicate in detalii saptamana urmatoare.

[Natan] (↑)

Dupa cum prea bine stim, Natan este din Taramul Zorilor din viitor, asa ca proprietatile al timpului si spatiului curente i-au cauzat probleme. Acum, el s-a adaptat si si-a ajustat capacitatea de a manipula particule elementare, ce au rezultat din anumite schimbari ale abilitatilor sale.

[Pasiva] (↓)

100% din Penetrarea Fizica a lui Natan va fi convertita in Penetrare Magica, in timp ce Penetrarea Magica initiala nu va mai intra in efect (aceasta ajustare va fi aplicata in actualizarea urmatoare).

[Ultimata] (↑)

Efect Nou: Folosirea Ultimatei reduce timpurile de reincarcare ale Abilitatilor 1 si 2 cu 50%

Ultimate Blink: Blink pentru o distanta fixa → schimba locul cu clona.

Timp de Reincarcare Blink: 2s → 4s

[Yi Sun-shin] (~)

Inca dorim sa il vedem pe Yi Sun-shin ca jungler. Aceasta ajustare ii va permite de asemenea lui Yi Sun-shin sa testeze noua arma a lui Aulus.

[Rol] (~)

Tintas/Asasin → Asasin/Tintas

[Granger] (↑)

Inca dorim sa il vedem pe Granger ca jungler.

[Abilitatea 1] (↑)

Efect Nou: Daunele impotriva monstrilor marite cu 25%.

[Yu Zhong] (~)

Dorim sa oferim jucatorilor din echipa adversa mai mult timp de reactie impotriva lui Yu Zhong atunci cand se afla in forma Dragonului Negru, asa ca i-am ajustat abilitatea de atac. Ca si compensatie, am marit daunele lui Yu Zhong.

[Abilitatea 1] (↑)

Daune de Baza: 200-380 → 220-400

[Ultimata] (↓)

Efectul de aruncare in spate a formei de Dragon Negru acum intra in efect o singura data asupra aceleiasi tinte.

[Chou] (~) 

Dorim sa oferim jucatorilor din echipa adversa mai mult timp de reactie impotriva lui Chou. Ca si compensatie, am marit semnificativ abilitatea lui Chou de a trece peste obstacole.

[Abilitatea 1] (~)

Timpul de reincarcare al Abilitatii 2 se reseteaza doar atunci cand a 3-a folosire loveste un erou inamic.

Am rezolvat o problema prin care raza indicatorului nu se potrivea cu raza efectiva.

Am optimizat distanta de Blink astfel incat acum Chou poate trece peste obstacole mai mari.

[Floryn] (~)

Dorim sa marim prezenta ultimatei lui Floryn si sa ii reducem usor abilitatea de laning la inceputul meciului.

[Abilitatea 1] (↓)

Daune de Baza: 250-450 → 220-420

[Ultimata] (↑)

Efect dupa Evolutie: Provoaca Silence inamicilor apropiati pentru 0.4s → Elimina Regenerarea HP si efectele de Reducere Scut asupra eroilor aliati si ii face imuni la efecte pentru 3s.

[Aamon] (↑)

Dorim sa oferim jucatorilor din echipa adversa mai mult timp de reactie impotriva starii de Camuflaj al lui Aamon dar in acelasi timp sa ii marim prezenta starii.

[Pasiva] (↑)

Efect Nou: Aamon va restabili HP constant in starea de Camuflaj.

Efect Nou: Atacul inamicului va incheia starea de Camuflaj al lui Aamon si a efectului de restabilire HP, dar nu a boost-ului de Viteza de Miscare.

Bonusul Puterii Magice a Atacului de Baza Amplificat: 50% → 65%

[Ultimata] (↓)

Efect de Incetinire:60% → 30%

[Hayabusa] (↑)

Am marit usor puterea lui Hayabusa Reinnoit la inceputul meciului.

[Pasiva] (↑)

Semnele pot fi acum aplicate minionilor.

[Ultimata] (↑)

Timp de Reincarcare: 44-36s → 40s

Daune de Baza: 120-150 → 130-150

[Kagura] (↓)

Din cauza optimizarii unor mecanici si a repararii unor probleme ascunse, puterea Kagurei Reinnoite este mult mai mare decat inainte. Am avut cateva incercari, dar pana la urma va trebui sa facem ajustari majore daunelor sale pentru a ne asigura ca nu este prea puternica dupa reinnoire.

[Abilitatea 1] (↓)

Bonusul Puterii Magice: 135% → 105% Putere Magica

[Ultimata] (↓)

Daunele Ultimatei (cu Umbrela Seimei): 360-500 + 120% Putere Magica → 330-470 + 105% Putere Magica

Daunele Ultimatei (fara Umbrela Seimei): Bonusul Puterii Magice a primului atac: 80% → 70%, Bonusul Puterii Magice al celui de-al 2lea atac: 145% → 130%

Am rezolvat o problema prin care Ultimata nu putea beneficia de procentajul bonusului de Putere Magica a Cristalului Sfant atunci cand Kagura nu are Umbrela Seimei.

[Odette] (↑)

[Ultimata] (↑)

Daune de Baza: 220-300 → 240-320

[Argus] (~)

Dorim sa optimizam experienta lui Argus prin aceasta ajustare experimentala.

[Ultimata] (~)

Timp de Reincarcare: 65-55s → 35-25s

Durata: 5s → 3s

Efect Nou: Imun la efecte de incetinire in timp ce abilitatea este activa.

[Yve] (~)

Dorim sa imbunatatim interactiunea lui Yve cu eroii inamici.

[Abilitatea 1] (↑)

Efect Nou: Lovirea unui inamic cu Abilitatea 1 ii ofera un burst de Viteza de Miscare suplimentara (injumatatit pentru inamicii non-erou)

Efect Nou: Lovirea unui erou inamic in zona centrala cu Abilitatea 1 reduce timpul de reincarcare al abilitatii cu 1s.

Daunele au fost usor reduse.

[Ultimata] (↓)

Efect Nou: Ultimata poate fi acum intrerupta de inamic, in timp ce fiecare stack al Pasivei returneaza 3% din timpul de reincarcare al acesteia.

II. Eroi Gratuiti Saptamanal                       

[Eroi Gratuiti]

8 Eroi Gratuiti: Ora Serverului 27/08/2021 05:01:00 pana pe 03/09/2021 05:00:00 (Apasa butonul de Setari din coltul din dreapta sus a paginii principale pentru a verifica.)

Luo Yi, Argus, Thamuz, Khaleed, Wanwan, Dyrroth, Minotaur, Silvanna

6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starlight: Yi Sun-shin, Hylos, Natalia, Alucard, Jawhead, Claude

III. Ajustari ale Campului de Lupta                     

[Emblema Tintas Personalizata]

Am schimbat al doilea talent al celui de-al doilea nivel: Maestrie (Reducere CD +5%) → Agilitate (Viteza de Miscare +6%)

[Turn]

Razele de Atac si Protectie ale Turnurilor: 5 → 5.3

Reducerea Daunelor Turnului Exterior impotriva atacurilor de la distanta atunci cand Scutul de Energie este activ: 60% → 30%.

Vraja de Lupta [Flicker]

Distanta de blink redusa cu 8%.

Timp de Reincarcare: 120s → 105s

[Jungling]

Vraja de Lupta [Retribution]

Reducerea Daunelor: 50% → 40%

Pasiva Incaltamintei de Jungla [Vanator]

Daune pe Secunda: 50 + 5 * Nivel → 4 * Level + 4% HP maxim (daunele marite cu 100% pentru non-Tintasi)

[Caracteristici Monstri]

Am redus Atacul Fizic al anumitor monstri (Buff Portocaliu, Buff Violet, Rockursa) cu 40% la inceputul meciului, in timp ce caracteristicile dupa 12 minute raman practic neschimbate.

A fost marit HP-ul monstrilor comuni cu 25% iar HP-ul Lordului si al Testoasei cu 5%.

[Alte Optimizari ale Experientei]

[Sistemul de Asistari]

Am optimizat sistemul de asistari, in speranta ca vom imbunatati experienta de joc a jucatorilor Suport. Acum cresterea atributelor sau reducerea atributelor inamicilor ofera de asemenea asistari (cum ar fi abilitatea de Roaming - Incurajare, Echipament - Dominance Ice, etc.)

Vraja de Lupta [Regenerare]

Efectul de Regenerare nu mai este intrerupt de daunele primite de la minioni si monstri.

IV. Ajustari de Sistem                           

Aspecte ale unor eroi reinnoiti, [Hayabusa] & [Kagura] & [Lancelot]& [Odette] au fost temporar eliminate si nu pot fi vizualizate in joc.

[Modul Brawl Integrat la Arcade]

Pictograma Modului Brawl a fost eliminata de pe Interfata Principala. Va trebui sa selectezi modul Brawl de pe pagina de selectie (metoda vechii intrari) sau Arcade (metoda noii intrari) pentru a putea juca acest mod.

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2021-12-4 07:20 PM GMT+8