Mobile Legends: Bang Bang

Forgot password?
 Register now.
View: 167|Reply: 0
Collapse the left

Note de Actualizare 1.6.14 ~ [Serverul Avansat]

[Copy link]
Post time 2021-9-4 04:44 AM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

I. Ajustari ale Eroilor                                 

Utilizăm (↑) (↓) (~) pentru a indica îmbunătățirea, nerf-ul și ajustările.

[Floryn] (↓)

[Abilitatea 1] (↓)

Timp de Reincarcare: 6s → 7s

Restabilirea HP-ului de Baza: 75-175 → 50-150

Am redus usor intarzierea inainte de restabilirea HP.

[Aamon] (~)

[Pasiva] (↑)

Restabilire HP: 20% Putere Magica + 5% din HP-ul pierdut → 25 + 30% Putere Magica + 5% din HP-ul pierdut

Boost Viteza de Miscare Maxima: 75% → 60%

[Ultimata] (↓)

Daune Minime pentru urmatoarele Atacuri: 20% → 15%

[Hayabusa] (↓)

Ne dorim ca Hayabusa sa se descurce mai bine ca Jungler si retragem din mobilitatea pe care el o obtine prin a2-a sa abilitate dupa aceasta ajustare.

[Abilitatea 1] (↓)

Lovirea minionilor nu mai restabileste energie.

[Abilitatea 2] (↓)

Timp de Reincarcare: 18-13s → 19-14s

[Yve] (↓)

Yve are o performanta usor mult prea puternica dupa ajustarea de saptamana trecuta, desi directia in care se indreapta ajustarea este potrivita.

[Abilitatea 1] (↓)

Boost Viteza de Miscare Maxima: 70% → 55%

Reducerea Timpului de Reincarcare: 0.6s → 0.5s

[Argus] (↑)

Pastram ajustarea efectuata saptamana trecuta, desi trebuie verificata pe o perioada mai lunga de timp.

[Ultimata] (↑)

Timp de Reincarcare: 35-25s → 31-25s

[Kimmy] (↑)

Este timpul ca Tintasii sa iasa in evidenta, Kimmy trebuie sa fie mai bine pregatita pentru confruntarea viitoare de pe Culoarul Aurului.

[Atac de Baza] (↑)

Raza de Atac: 5 → 5.5

[Pasiva] (↑)

Efect Nou: Kimmy restabileste 15 energie de fiecare data cand elimina un inamic.

[Abilitatea 1] (↑)

Daune de Baza: 18-28 → 24-29

[Popol and Kupa](~)

Popol si Kupa vor avea nevoie de noi seturi de echipament dupa aceasta ajustare.

[Pasiva] (~)

HP-ul lui Kupa: 1300 + 70% din HP-ul lui Popol → 2000 + 10 * Atacul Fizic al lui Popol

[Phoveus] (~)

Scadem dificultatea de control a lui Phoveus si restrictionam usor performanta sa in meciurile din divizii inalte.

[Ultimata] (~)

Daune de Baza: 660-980 → 560-880

Timp de Reincarcare: 50-40s → 45-35s

Costul Mana: 90-120 → 70-100

[Mathilda] (~)

Scadem dificultatea de control a lui Mathilda si restrictionam usor performanta sa in meciurile din divizii inalte.

[Abilitatea 1] (↓)

Daune de Baza: 435-685 → 400-650

[Ultimata] (↑)

Timp de Reincarcare: 40s → 30s

Durata de Stun: 0.6s → 0.4s

[Paquito] (↓)

Campionul la box inca isi terorizeaza inamicii.

[Abilitatea 2] (↓)

Timp de Reincarcare: 7-5s → 8-5.5s

[Bruno] (↑)

Ii oferim lui Bruno un boost al Razei de Atac pentru a perfectiona abilitatea sa de poke pe culoar.

[Atac de Baza]&[Atac de Baza Amplificat] (↑)

Raza de Atac: 4.9 → 5.3

[Ultimata] (↑)

Reducerea Apararii Fizice pe Stack: 3-9 → 4%-8%

[Brody] (↑)

[Skill 1] (↑)

Damage to Minions: 50% → 80%

[Irithel] (↓)

Irithel este putin prea neechilibrata dupa aceasta ajustare asa ca ii oferim ajustari noi.

[Abilitatea 2] (↓)

Efect de Incetinire: 80% → 40%

[Ultimata] (↓)

Boost Viteza de Miscare: 30-50 → 30

[Odette] (~)

[Abilitatea 1] (~)

Am optimizat experienta folosirii abilitatii.

[Abilitatea 2] (~)

Am optimizat experienta folosirii abilitatii.

II. Eroi Gratuiti Saptamanal                       

[Eroi Gratuiti]

8 Eroi Gratuiti: Ora Serverului 03/09/2021 05:01:00 pana pe 10/9/2021 05:00:00 (Apasa butonul de Setari din coltul din dreapta sus a paginii principale pentru a verifica.)

Gatotkaca, Valir, Pharsa, Diggie, Guinevere, Chang'e, Popol si Kupa, Atlas

6 Eroi Suplimentari pentru Membrii Starligh: Brody, Faramis, Harley, Lapu-Lapu, Aurora, Rafaela

III. Ajustari ale Campului de Lupta          

[Echipament]

[Antique Cuirass]

Majoritatea echipamentului actual ce ofera Aparare Fizica vizeaza eroii de Atac de Baza, asa ca am ajustat conditiile de declansare ale Antique Cuirass pentru a-l distinge de alte echipamente de Aparare Fizica.

Regenerare HP: 2 → 4

Pasiva Unica - Descurajare: Fiind atacat de Atacul de Baza al unui erou inamic, ii reduce Atacul Fizic cu 10% → Fiind atacat de Abilitatea unui erou inamic, ii reduce Atacul Fizic cu 8%

[Armura de Razboi]

Pasiva Unica - Descurajare: Fiind atacat de Atacul de Baza al unui erou inamic, ii reduce Atacul Fizic cu 6% → Fiind atacat de Abilitatea unui erou inamic, ii reduce Atacul Fizic cu 5%

[Soapta Vantului]

Costul crearii redus cu 50.

[Furia Razboinicului]

Costul crearii redus cu 100.

[Toiag Auriu]

Costul crearii redus cu 100.

[Altele]

1. Am schimbat rolurile lui Tigreal, Akai, Franco, Khufra si Atlas din Tank in Tank/Suport.

1. Am marit cresterea HP a Minionilor de Apropiere si de Distanta cu 20%.

1. Am marit cresterea HP a Minionilor de Asalt cu 30%.

1. Am marit HP-ul de Baza al Minionilor de Asalt speciali ai Culoarului Aurului si Recompensa in Aur cu 10%.

IV. Functii noi & Evenimente                       

1. Aspectul Exclusiv al Sistemului de Scor de Credit - Silvanna "Polițist din Viitor" este acum disponibil si poate fi deblocat mentinand un Scor de Credit ridicat. Verifica pagina Scorului de Credit pentru detalii despre metoda de obtinere. (Nota: Aspectul actual de pe Serverul Avansat este doar versiunea beta si nu reprezinta calitatea finala a aspectului. Te rugam sa fii pe faza pentru optimizari viitoare.)

V. Ajustari de Sistem                             

1. Poti accesa acum toti eroii in Tabara de Antrenament, desi eroii noi vor fi disponibili la ceva timp dupa lansarea lor.
  2. Meciul invalid nu mai poate fi declansat atunci cand joci intr-o echipa premade de 5 jucatori.
  3. Sistemul de Scor de Credit-paginile relative au primit o reinnoire.

[Proiectul NEXT]

Pentru a oferi o mai buna experienta de joc, planuim sa imbunatatim calitatea interactiunii interfatei MLBB si efectele vizuale.

Pentru intrebari sugestii pe parcursul testarii, te rugam sa contactezi Serviciul nostru pentru Clienti apasant butonul din coltul din stanga sus a interfatei principale. Feedback-ul tau ne va ajuta sa ne imbunatatim si sa ne perfectionam planurile.

[Optimizarea Interfatei Jocului] In aceasta versiune Beta, am optimizat in principal interfatele jocului din urmatoarele aspecte:

[Interfata Principala Simplificata]

Am simplificat parti ale zonelor functionale pentru a face interfata principala mai concisa, clara si convenabila pentru jucatori.

[Imbunatatire a Stilului]

Am optimizat culorile interfatei, fundalul, etichetele, etc. si am adaugat un sistem de zi/noapte interfatei principala pentru a imbunatati calitatea vizuala generala.

[Imbunatatirea Efectelor Speciale]

Am adaugat si imbunatatit tranzitia animatiei interfatei si efectele speciale, facand tranzitiile dintre interfate mai naturale si mai fine.

[Imbunatatirea Efectelor Sonore]

Am reinnoit efectele sonore ale interfatei principale si la intrarea pe campul de lupta, plus alte efecte sonore ale interfatei. Suntem nerabdatori sa aducem o experienta auditiva mai vie jucatorilor nostri.

[Alte Optimizari]

> Am integrat Cufarul Gratuit in Sarcinile Zilnice. Cufarul Gratuit poate fi acum revendicat prin "Revendica Tot".

> Am optimizat structura obiectelor care le indica calitatea.

> Am adaugat functii noi Inventarului: Jucatorii pot vizualiza obiectele "Recent Obtinute", sa Vanda in Serie obiecte si sa Foloseasca in Serie obiecte.

> A fost ajustata interfata Chat-ului la jumatate de ecran si am combinat canalele de Recrutare Echipa si de Echipa

> Clasamentele de Cartier sunt acum afisate in Lista de Prieteni, impreuna cu o noua functie de Stergere tot.

> Am ajustat interactiunea interfatei Clasamentelor. Acum poti verifica informatiile jucatorilor in Clasamente iar pictogramele eroilor sunt acum afisate la Eroi si Clasamente de Cartier.

> Am imbunatatit grafica Clasamentelor, Evenimentelor si Istoricului.

> Am optimizat functia de invitare prieten din Lobby.

> Jucatorii pot acum sa schimbe modul de joc din Lobby.

> Muzica de fundal a interfatei principale poate fi acum schimbata din Setari. 

> Timpul de reincarcare al Vrajilor de Lupta este acum afisat in tabelul de scor din meci.

> Harper a primit un look nou-nout.

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2021-12-8 06:09 PM GMT+8