Mobile Legends: Bang Bang

 Forgot password?
 Register now.
View: 898|Reply: 0
Collapse the left

[Mod Post] 1.6.18 Yama Notları [Orijinal Sunucu]

[Copy link]
Post time 2021-10-1 03:42 PM | Show all posts |Read mode

Sign up now, Make more friends, Enjoy with more features, Let you easily Fun Community.

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

 

Tasarımcılardan


    Bu sürümde, maç dışı arayüzler için görsel ve ses kalitesi yükseltmelerini, yeni gündüz/gece sistemini ve yepyeni arayüz geçiş efektleri ile animasyonlarını içeren yeni sezon içeriğini resmi olarak yayınlıyoruz.
    Maçla ilgili düzenlemelere gelince; Nişancıların, özellikle de bir süredir oyunda varlığı unutulan Nişancıların yüksek liglerde görünme oranlarını arttırmak ve onları Ormancı rolünden alıp, Altın Koridoru kahramanları olarak geri getirmek istiyoruz. Ayrıca "Yenilenme" ve asist alma mekaniği de optimize ettik. Sizlere her zaman daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için çabalarımızı eksik etmeyeceğiz ve gelecekteki optimizasyonlar için bu düzenlemelerin oyundaki etkilerini yakından takip edeceğiz.


I. Yeni & Yenilenen Kahramanlar


[Yeni Kahraman: Umut Tomurcuğu - Floryn]
     Kahraman Özelliği: Tüm dünyaya yeşillik yaymaya kararlı, iyi kalpli bir kız. 22 Eylül'de oyundaki yerini alacak.
    [Pasif - Dew]
     Floryn, Dew'in Fenerini her daim yanında taşır. Fener, Floryn bir becerisiyle bir düşmana her vurduğunda enerji biriktirebilir. Enerji dolduğunda hem Dew hem de Fener evrimleşecektir. Floryn, Sunak'tayken Fener'in gücünü dost bir kahramanla paylaşabilir ve o kahramana herhangi bir ekipman slotu işgal etmeyen ekstra bir ekipman parçası verebilir. Fener evrimleştikten sonra paylaşılan ekipman gerçek gücünü ortaya çıkaracaktır.
    Floryn'in İlk Ekipmanı: Floryn'e 20 Büyü Gücü ve %5 Hareket Hızı verir.
    İlk Paylaşılabilir Ekipman: Bir dost kahramana 250 Maks HP verir.
    Floryn'in Evrimleşmiş Ekipmanı: Floryn'e 40 Büyü Gücü, %10 Hareket Hızı, %5 Bekleme Süresi Düşürme sağlar ve Floryn'in becerilerini geliştirir.
    Evrimleşmiş Paylaşılabilir Ekipman: Bir dost kahramana 500 Maks HP ve %8 Fiziksel Saldırı & Büyü Gücü verir.
     [Beceri 1 - Ekim]
     Floryn, belirlenen bir düşmana Büyü Hasarı veren bir Enerji Tohumu fırlatır. Daha sonrasında fırlatılan enerji tohumundan Şifa Meyveleri ortaya çıkar ve yakındaki dost kahramanlara sekerek onların HP'lerini belirli bir miktarda yeniler.
     [Beceri 2 - Filiz]
     Floryn, Dew'in gücünü ödünç alır ve hedeflenen yöne doğru bir enerji bloğu fırlatarak isabet alan düşmana hasar verir. Kısa bir gecikmeden sonra enerji bloğu, o alandaki düşmanlara hasar verir ve onları sersemletir.
     [Ulti - Çiçeklenme]
     Floryn, Dew'in gücüyle rezonansa girer ve tüm dost kahramanları 2 kez iyileştirir (mesafeyi yok sayar). Taşan enerji, iyileştirme her etkili olduğunda yakındaki düşmanlara hasar verir.


[Yenilenen Kahraman: Gül Kılıcı - Lancelot]
     Bu yenilemeyle birlikte, Lancelot'un kontrol zorluğunu düşürerek daha fazla oyuncunun onun yakışıklılığını deneyimlemesini hedefliyoruz. 1. Becerisindeki değişikliklerin yanı sıra, becerilerinin Mana Maliyetlerini de düzenledik ve görsel kalitesinde büyük bir yükseltme yaptık.
     [Beceri 1 - Patlama]
     Lancelot, belirlenen yöne doğru hücum eder ve yolu üzerindeki düşmanlara Fiziksel Hasar verir. Bu esnada, bu becerinin isabet ettiği ilk işaretlenmemiş düşmana bir [Kılıç İşareti] uygulanır. Lancelot bir düşmana başarılı bir şekilde [Kılıç İşareti] uygularsa, bu becerinin bekleme süresi sıfırlanır.


[Yenilenen Kahraman: Kuğu Prensesi - Odette]
     Odette'in yenilenmesiyle ilgili olarak, [Kuğu Şarkısı]'nın hasarının yeterince yerinde olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Ultisinin hasarında bir değişiklik yapmadık. Sadece eski Ultisinde var olan Hasar Azaltma özelliğini Kalkan ile değiştirdik. Ayrıca, savaşlara katılmak için artık [Işınlanma] büyüsüne güvenmek zorunda kalmaması için de Ultisine bir sıçrama özelliği ekledik. Bunların yanı sıra 2. Becerisi olan [Mavi Nova] da yenilendi. Bu yenilemelerin Odette'yi daha popüler yapacağına inanıyoruz.
Odette'in kulak pası sildirtecek harika performansına hazır olun!
     [Beceri 2 - Mavi Nova]
     Odette, ileriye doğru bir dizi enerji topu gönderir. Topların isabet ettiği düşmanlar hasar alır ve oldukları yere sabitlenir. Hedefe isabet eden enerji topu daha sonrasında bölünerek yakındaki diğer düşmanlara seker ve hasar vererek düşmanları oldukları yere sabitler (düşman kahramanlara öncelik verir).
     [Beceri 3 - Kuğu Şarkısı]
     Eski haliyle kıyaslandığında Odette, artık [Kuğu Şarkısı] kullanırken bir iki adım öne zıplayabilir. Ayrıca, önceki Hasar Azaltma özelliği Kalkan özelliği ile değiştirildi.


[Yenilenen Kahraman: Kızıl Gölge - Hayabusa]
     MLBB'de Suikastçı denilince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz Hayabusa'dır. Bu yenilemede, bu gözbebeği kahramanımızın beceri özelliklerini koruduk ve görselleri ile beceri kullanma deneyimini optimize ettik. Hayabusa, artık gölgeleri arasında çok daha hızlı bir şekilde geçiş yapabilecek. Ultisinin saldırı animasyonu ve netliği de büyük ölçüde iyileştirildi. Deneyimlemeyi sakın unutmayın!
     [Pasif - Ninjutsu: Gölge İzi]
     Hayabusa, hasar verdiği düşmanlar üzerinde [Gölge İşareti] bırakır. Üzerinde [Gölge İşareti] olan düşmanlar, Hayabusa'nın Temel Saldırılarından ve Becerilerinden daha fazla hasar alır.
     [Beceri 2 - Ninjutsu: Dörtlü Gölge]
     Gölgeler artık çok daha hızlı bir şekilde dört bir yana dağılabilecek ve gölgelere ışınlanmak çok daha hızlı olacak.
     [Beceri 3 - Ougi: Gölge Ölümü]
     Hayabusa'nın Ultisi çoğu zaman yeterli olsa da, uzayan oyunlarda tüm düşmanlar iç içe olduğunda işlevselliğini bir nebze yitirmekteydi. Bu nedenle Ultisinin tekli hedefler üzerindeki etkisini geliştirmek istedik. Artık Hayabusa'nın Ultisi, üzerinde [Gölge İşareti] olan düşmanlara öncelik verecek. Ayrıca, Ultideki her bir saldırı hedef üzerindeki 1 [Gölge İşaretini] tüketirken, ekstra olarak da hasar verir.

[Yenilenen Kahraman: Onmyouji Ustası - Kagura]
     Bu yenilemeyi yapmamızın ana amacı, Kagura'nın yüksek beceri hasarının bir kısmını korurken, onun oynanma zorluğunu bir nebze azaltmaktır. Bu hasar ve mekanik düzenlemesinin yanı sıra, Kagura'ya ve onun Seimei Şemsiyesine yepyeni bir görünüm kazandırdık.
    Beceri 1 için esas olarak Seimei Şemsiyesinin uçuş hızını ve hasar yarıçapını arttırdık. Ve beceri göstergesini, becerinin isabet oranını arttıracak şekilde optimize ettik.
Ultiye gelince, Kagura'nın Seimei Şemsiyesi olmadan önceki Ultisi oldukça benzersiz olsa da, kontrol edilmesi bir hayli zordu ve işlevselliği zaman zaman tartışılabilir haldeydi. Bu nedenle, Ultinin ikinci saldırısının çekişini daha uygun hale getirmek ve daha fazla kombo seçeneği sağlamak için beceride ufak ancak etkili değişikliklere gittik. Ayrıca bu becerinin bazı ekipmanların özel etkilerinden yararlanamaması sorununu da düzelttik.
Yukarıdaki düzenlemelerden elde edilen artıları dengelemek için, oyunun ortasında ve uzayan oyunlarda yavaşlatma etkisini ve verdiği hasarı biraz düşürdük.
Kontrol zorluğu her ne kadar azaltılmış olsa da, Kagura hala yetenek isteyen bir kahraman olarak kalacaktır. Profesyonel bir oyuncunun elindeki Kagura, oyunda sizlere zorlu dakikalar yaşatabilir. Umarız herkes yenilenen şemsiyeci kızımızdan memnun kalabilir, Hanabi bile...
     [Beceri 1 - Seimei Şemsiyesi Açık]
     Kagura, Seimei Şemsiyesini hedeflenen alana fırlatır ve şemsiyenin yolu üstündeki düşmanlara Büyü Hasarı vererek onları yavaşlatır.
     [Ulti - Yin Yang Tersyüz] (Seimei Şemsiyesi elinde değilken)
     Kagura, Seimei Şemsiyesi elinde olmadığında [Seimei Şemsiye Açık] becerisinin bekleme süresini anında sıfırlar ve küçük bir alanda bulunan düşmanlara hasar vererek onları yavaşlatır. 1.5sn geçtikten sonra Kagura, Seimei Şemsiyesinin etrafındaki düşman kahramanları şemsiyesine doğru çeker ve tekrardan hasar verir. Kagura, işlem sırasında Seimei Şemsiyesini başka bir yöne atabilir ve kendisi de artık bu beceriyi kullanırken hareket edebilir.


II. Kahraman Düzenlemeleri


Güçlendirme, zayıflatma ve düzenlemeleri belirtmek için (↑) (↓) (~) ifadelerini kullanacağız.


[Argus](↑)
     Düşmüş Melek olan Argus'un biraz sert düştüğünü ve dolayısıyla Ultisinde yürümekte zorlandığını fark ettik.
    [Ulti](↑)
    Bekleme Süresi: 65-55sn → 36-30sn
    Ölümsüzlük Süresi: 5sn → 4sn
    Yeni Özellik: Argus, beceri aktifken yavaşlatma etkilerine karşı bağışık olacaktır.


[Yve](~)
     Yve'in mekanikliğini arttırmak ve rakiplerin daha rahat bir şekilde ona karşı koyabilmesini istiyoruz.
    [Beceri 1](↑)
    Yeni Özellik: 1. Beceri ile bir düşmana hasar vermek %55 ekstra Hareket Hızı sağlar (kahraman olmayan düşmanlar için yarıya düşer).
    Yeni Özellik: Bir düşman kahramana 1. Becerinin merkeziyle hasar vermek, becerinin bekleme süresini 0.5 saniye azaltır.
    Mana Bedeli: 75-100 → 65-90
    Temel Hasar: 180-330 + Büyü Gücünün %80’i → 170-320 + Büyü Gücünün %70’i
    Beceri Merkezindeki Düşmanlara Verilen Ekstra Hasar: 180-330 + Büyü Gücünün %80'i → 145-295 + Büyü Gücünün %60'ı
    [Ulti](↓)
    Yeni Özellik: Ulti artık kontrol etkileri tarafından bozulabilir. Yve'in sahip olduğu her pasif yükü, Ultinin bekleme süresinin %3'ünü iade eder.


[Aulus](↑)
     Aulus'un uzayan oyunlarda düşmanların arasına dalma konusunda zorlandığını fark ettik. Bu nedenle uzayan oyunlardaki performansını ve Temel Saldırılarının kullanım hissiyatını optimize ettik. Ancak oyun başlarındaki gücünü de bir tık azalttık.
    [Pasif](~)
    Her Yükün Sağladığı Fiziksel Saldırı: 9 → 3-9 (Ulti seviyesiyle orantılıdır)
    Her Yükün Sağladığı Fiziksel Zırh Delme: 3 → 1-4 (Ulti seviyesiyle orantılıdır)
    [Beceri 1](↑)
    Yeni Özellik: Kullanıldığında direkt olarak Aulus'un üzerindeki yavaşlatma etkileri kaldırılır.
    [Beceri 2](~)
    Minyon Olmayan Düşmana Hasar Verilince Geliştirilen Temel Saldırı Sayısı: 2 → 3
    Minyonlara Hasar Verilince Geliştirilen Temel Saldırı Sayısı: 0 → 1
    Beceri Boşluğa Kullanılınca Kazanılan Geliştirilmiş Temel Saldırı Sayısı: 1 → 0
    Gelişmiş Temel Saldırı Süresi: 5sn → 3sn
    Temel HP Yenilemesi: 35 → 15
    Temel Hasar: 250-650 → 200-600
    Balta savurma süresi biraz azaltıldı

[Moskov](↑)
     [Temel Saldırı](↑)
    Saldırı Menzili: 4.2 → 4.4
    Gelişmiş Temel Saldırı menzilinin normal Temel Saldırı menzilinden biraz daha düşük olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
    [Beceri 1](↑)
    Mana Bedeli: 60-85 → 45-70
    [Beceri 2](↑)
    Beceri Menzili: 4.2 → 4.4
    İlk Hasar: 140-240 + Toplam Fiziksel Saldırının %40’ı → 300-450 + Toplam Fiziksel Saldırının %60’ı
    Ekstra Hasar: 210-360 + Toplam Fiziksel Saldırının %60’ı → 200-275 + Toplam Fiziksel Saldırının %30’u
    Bir hedefi duvara veya başka bir kahramana saplayınca uygulanan sersemletme süresi 1.5sn olarak sabitlendi.
    [Ulti](↑)
    Artık birincil hedefin arkasındaki düşmanlar da yavaşlatılacak.
    Yavaşlatma Etkisi: 0.8 saniyeliğine %80 → 1.5 saniyeliğine %30-%90 (mızrağın uçuş süresiyle orantılıdır)


[Irithel](↑)
    [Temel Saldırı](~)
    Saldırı Menzili: 4.9 → 5.2
    Temel Saldırı ve Gelişmiş Temel Saldırının Toplam Fiziksel Saldırı Bonusu: %120 → %105
    Irithel'in hareket ederken saldırdığında hasarının daha düşük olmasına neden olan bir sorun düzeltildi. Irithel, artık hareket ederken de otomatik saldırıya devam edebilir.
    [Beceri 2](↑)
    Kaplanın kükreme hızı arttırıldı.
    Beceri menzili %20 arttırıldı.
    Yavaşlatma Etkisi: %80 → %40
    [Ulti](↓)
    Hareket Hızı Güçlendirmesi: 30-50 → 30


[Popol ve Kupa](↑)
     Popol ve Kupa'nın hasarını arttırmak ve bu ikilinin Tank/Destek yerine Nişancı olarak kullanılmasını istiyoruz.
    [Temel Saldırı](↑)
    Saldırı Menzili: 4.6 → 5
    [Pasif](↑)
    Maks Yük: 4 → 3
    Yeni Özellik: 2. ve 3. Beceri de düşmana isabet edince işaret uygular.
    Gelişmiş Temel Saldırı Hasar: %200 → %220
    Kupa’nın HP’si: 1300 + Popol’un HP’sinin %70’i → 2000 + 10 * Popol’un Fiziksel Saldırısı
    [Beceri 1](~)
    Popol’un Hasarı: 40-130 → 100-190
    Kupa’nın Hasarı: 200-290 → 120-210
    [Beceri 2](~)
    Kalkanın Fiziksel Saldırı Bonusu: 120 → %160
    Alfa Kurt Formunda Hasar Artış Oranı: %150 → %125
    Havaya Savurma Süresi: 0.6sn → 0.2sn
    [Ulti](↓)
    Kupa’nın beceri etkinken fazladan Fiziksel Saldırı kazanma özelliği kaldırıldı.
    Kupa ölüyken üsse ışınlanan Popol, artık Kupa'yı otomatik olarak çağıracak (bekleme süresinde değilse).


[Natan](↑)
     Hepimizin bildiği gibi Natan, uzak gelecekteki Şafak Vadisi'nden gelmekte. Bu yüzden mevcut zaman çizgisi ve uzayın özellikleri ona çok sorun yaratmıştı. Şimdiyse Natan, temel parçacıkların tutarlılığını yönlendirme ve manipüle etme yolunda büyük ilerlemeler kat etti. Bu da Natan'ın becerilerinde bazı değişikliklere neden oldu.
    [Pasif](↓)
    Natan'ın sahip olduğu Fiziksel Zırh Delmenin %100'ü Büyü Nüfuzuna dönüştürülürken, Amblemlerden ve ekipmandan gelen orijinal Büyü Nüfuzu artık geçerli olmayacak.
    Natan'ın önerilen ekipmanlarından Adalet Kılıcı, Akıllı Asa, Esrarlı Botlar ve Büyücü/Büyü Amblemleri kaldırıldı.
    [Ulti](↑)
    Bekleme Süresi: 37-27sn → 33-25sn
    Yeni Özellik: Ultiyi kullanmak ve Parazit-Klon ile yer değiştirmek, 1 ve 2. Becerinin bekleme sürelerini %50 azaltır.
    Ultiyi Tekrar Kullanmak: Klona doğru belli bir mesafe yaklaşılır (Bekleme Süresi: 2sn) → Ters Klon ile yalnızca bir kez olmak üzere yer değiştirilir.
    Parazit-Klonun iptal mesafesi 1 metre arttırıldı.


[Kimmy](↑)

     Nişancıların parladığı bir güncellemede Kimmy'e de güneş olma görevi düşer.
    [Temel Saldırı](↑)
    Saldırı Menzili: 5 → 5.5
    [Pasif](↑)
    Yeni Özellik: Kimmy, bir düşmanı her öldürdüğünde direkt olarak 15 enerji yeniler.
    [Beceri 1](↑)
    Temel Hasar: 18-28 → 32


[Hanabi](↑)

     Hanabi yakında yenilenecek olsa da, kendi kendimize durduk yere iş çıkartıp onu yeni sezonda daha rekabetçi hale getirmek için beceri değerlerinde bazı optimizasyonlar yaptık.
    [Beceri 1](↓)
    İlk Sekmenin Hasar Oranı: %50 → %40
    [Beceri 2](↑)
    Bekleme Süresi: 12-7sn → 8-6sn
    Temel Hasar: 400-500 → 450-600
    Düşman kahramanlara karşı verilen hasarın açıklanandan daha düşük olma sorunu düzeltildi.
    Çağrılan nesnelere karşı hasarın iki katına çıkmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
    [Ulti](↑)
    Temel Hasar: 400-600 → 600-800


[Brody](↑)
     [Temel Saldırı](↑)
    Saldırı Menzili: 4.6 → 4.9
    Hasar: Toplam Fiziksel Saldırının %130’u + 30 * Kahraman Seviyesi→ Toplam Fiziksel Saldırının %140’ı + 35 * Kahraman Seviyesi
    [Pasif](↓)
    Artık canavarlara Çukur İşareti uygulanmayacak.
    [Beceri 1](↑)
    Minyonlara Verilen Hasar: %50 → %80
    [Ulti](↓)
    Her Çukur İşaretinin Hasarı: 170-290 + Ekstra Fiziksel Saldırının %90’ı → 136-232 + Ekstra Fiziksel Saldırının %72’si


[Wanwan](↑)
     Bu düzenlemeyle Wanwan'ı ormana göndermek istemiyoruz, ancak onunla diğer Nişancıların uzayan oyunlardaki ormancılık hızı arasındaki farkı biraz azaltmak istiyoruz.
    [Pasif](↑)
    Tüm Zayıf Noktaları Açığa Çıkmış Düşmanlara Verilen Ekstra Hasar: %30 → %40
    [Beceri 1](↑)
    Temel Hasar: 100-200 → 120-220
    [Ulti](↑)
    Yeni Özellik: Ulti her yükseltildiğinde canavarlara verilen hasar %20-%40 artar.


[Karrie](↑)
     [Beceri 1](~)
    Fırlatılan büyük disk, artık bir düşman kahramana isabet ettiğinde duracak.
    Temel Sürekli Hasar: 100-150 → 150-200
    [Ulti](↑)
    Işık Diskinin Hasar Oranı: %50-%56 → %55-%65


[Clint](↑)
     Clint'in koridor ittirme hızını arttırırken, onun tüm mermileriyle tek bir hedefe verdiği hasarı biraz azaltıyoruz.
    [Beceri 1](~)
    Toplam Fiziksel Saldırı Bonusu: %95 → %85
    Mermi Hasarı: Son dört mermi ilk hasarın %11-%21'ini verir → 2. mermi ilk hasarın %30-%55'ini verirken, geriye kalan 3., 4., 5. mermiler ilk hasarın %5'ini verir.
    [Temel Saldırı](↑)
    Kullanım hissiyatı iyileştirildi.
    Saldırı Menzili: 4.5 → 4.8
    [Gelişmiş Temel Saldırı](↑)
    Kullanım hissiyatı iyileştirildi.


[Claude](~)
     Claude'un koridor yeteneğini arttırırken, orman dönme hızını azaltıyoruz.
    [Beceri 1](~)
    Bir canavara vurmak artık iki kat yük (stack) kazandırmayacak.
    Maks Yük Sayısı: 10 → 5
    Her Yükün Sağladığı Hareket Hızı Bonusu: %2-%4 → %3-%7


[Bruno](↑)
     Koridor aşamasında dürtme yeteneğini geliştirmek için Bruno'ya Saldırı Menzilinde bir destek veriyoruz.
    [Temel Saldırı]&[Gelişmiş Temel Saldırı](↑)
    Saldırı Menzili: 4.9 → 5.1
    [Ulti](↑)
    Her Yükün Sağladığı Fiziksel Savunma Düşürme: 3-9 → %4-%8


[Yi Sun-shin](~)
     Yi Sun-shin'i hala bir Ormancı olarak görmek istiyoruz. Yi Sun-shin, bu düzenlemeyle birlikte Aulus'un "Kinci Baltasını" deneyimleyebilecek.
    [Rol](~)
    Nişancı/Suikastçı → Suikastçı/Nişancı


[Granger](↑)
     Granger'ın hala Ormancı rolüne yakıştığını düşünüyoruz.
    [Beceri 1](↑)
    Yeni Özellik: Canavarlara fazladan 90 hasar verir.


[Yu Zhong](~)
     Kara Ejder formundaki bir Yu Zhong'un düşmanlara korku dolu zorlu saniyeler yaşatabildiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle Ulti formunun agresifliğini bir nebze düşürmek istiyoruz. Kara Ejder'i sinirlendirmemek için de onun hasarını bir tık arttırıyoruz.
    [Beceri 1](↑)
    Temel Hasar: 200-380 → 220-400
    [Ulti](↓)
    Kara Ejder formunun düşmanları geriye savurma etkisi artık aynı hedef üzerinde yalnızca bir kez etkili olacak.


[Chou](~)
     Chou, sahip olduğu kovalamaca ve ayrık ittirme yetenekleriyle düşmanlara zorlu dakikalar yaşatabilmekteydi. Bu nedenle oyuncuların Chou'ya karşı koyabilmesini bir nebze de olsun arttırmak istiyoruz. Telafi olarak, onun duvarlardan geçebilme yeteneğini büyük ölçüde geliştirdik.

(Üzgünüz dostum...)
    [Beceri 1](~)
    2. Becerinin bekleme süresi, artık 1. Becerinin son kullanımı (yere yumruk atıp düşmanları havaya savurma kısmı) bir düşmana isabet ederse sıfırlanacak.
    Chou'nun daha geniş duvarlardan geçebilmesi için Sıçrama menzili arttırıldı.
    Gösterge menzilinin gerçek menzille eşleşmeme sorunu düzeltildi.


[Phoveus](↓)
     Phoveus'un oynanışını bir tık daha kolaylaştırıyoruz, ancak yüksek liglerdeki performansını da biraz kısıtlıyoruz.
    [Ulti](↓)
    Temel Hasar: 660-980 → 600-920
    Bekleme Süresi: 50-40sn → 45-35sn
    Mana Bedeli: 90-120 → 70-100


[Mathilda](↓)

     Mathilda'nın kontrol zorluğunu azaltıp, yüksek liglerdeki performansını da biraz kısıtlamak istiyoruz.
    [Beceri 1](↓)
    Temel Hasar: 435-685 → 410-660
    Aynı Hedefe Verilen Hasar: %35 → %30
    [Ulti](↑)
    Bekleme Süresi: 40sn → 30sn
    Sersemletme Süresi: 0.6sn → 0.4sn
    Silüetlerin Büyü Gücü Bonusu: %12.5 → %15
    Çarpışmanın Büyü Gücü Bonusu: %80 → %120


[Paquito](↓)
     Boks şampiyonumuz hala koridorda terör estirmeye devam ediyor.
    [Beceri 2](↓)
    Bekleme Süresi: 7-5sn → 8-5.5sn


[Tigreal](~)
     [Özellikler](~)
    Temel Fiziksel Savunma: 25 → 20
    Fiziksel Savunma Artışı: 4 → 4.5
    Temel HP: 2890 → 2690
    HP Artışı: 272 → 292


[Saber](~)
    [Özellikler](↑)
    HP Artışı: 150 → 165
    [Pasif](↓)
    Her Yükün Fiziksel Savunma Düşürmesi: 5-8 → 3-8


[Fanny](↑)
     [Beceri 1](↑)
    Enerji Maliyeti: 25 → 18
    Uçuş sırasında tetiklenen 1. Becerinin enerji maliyetinin yanlış olması sorunu düzeltildi.

 

[X.Borg](↓)
    [Beceri 1](↓)
    Artık ısı limiti en üst seviyede olan düşmanlar yavaşlatılmayacak.


III. Haftalık Ücretsiz Kahramanlar & Yeni Kostümler


[Yeni Kostümler]
    5. Yıl Dönümü Kutlu Olsun! Miya'nın 5. Yıl Dönümü Kostümü "Ay Rahibesi", 21 Eylül 2021'den itibaren MLBB 5. Yıl Dönümü etkinliklerinde mevcut olacak.
     Paquito "Yeraltı Boksörü", lansman haftasına özel %30 İNDİRİMİYLE 27 Eylül’de oyundaki yerini alacak!
     Ruby "Korsan Papağan" erini alacak.
     Valir "Cehennem Sefiri", 16 Ekim tarihinde Büyülü Çark’ta mevcut olacak.
     Alpha "Deniz Gladyatörü" yenilenme sürecinden başarıyla çıktı ve çok yakında mevcut olacak.
     Rafaela "Biyomedik" yenilenme sürecinden başarıyla çıktı ve çok yakında mevcut olacak.
    Hayabusa, Kagura, Lancelot ve Odette kostümlerinin çoğu sil baştan tasarlandı ve çok yakında mevcut olacak.


[Parça Mağazası Düzenlemeleri]
    Parça Mağazası Düzenlemeleri - 22 Eylül (Sunucu Zamanı)
    a. Premium Kostüm Parçası Mağazası
    Eklenecekler: Karrie "Kılıçlı Peygamber Devesi"
    Kaldırılacaklar: Eudora "Yılbaşı Festivali"
    b. Nadir Kostüm Parçası Mağazası
    Eklenecekler: Moskov "Yılan Gözlü Komutan", Aurora "Kalp Kırıklığı İmparatoriçesi", Martis "Yakıcı Maw", Terizla "Cehennem Bekçisi", Freya "Gladyatör"
    Kaldırılacaklar: Angela "Çin Bebeği", Gusion "Siber Ajan", Harley "Kraliyet Müfettişi", Lancelot "Maskeli Şövalye", Thamuz "Akan Alev"
    c. Kahraman Parçası Mağazası
    Eklenecekler: Alpha, Ruby, Harley, Hylos, Valir, Silvanna
    Kaldırılacaklar: Uranus, Leomord, Roger, Aldous, Lancelot, Sun


[Ücretsiz Kahramanlar]
    8 Ücretsiz Kahraman: Sunucu Zamanı 24/09/2021 05:01:00 - 01/10/2021 05:00:00 (Sunucu Zamanı ana sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonundan kontrol edilebilir.)
    Carmilla, Leomord, Kadita, Martis, Zhask, Dyrroth, Clint, Baxia
    Yıldız Üyelere Özel Ekstra 6 Kahraman: Mathilda, Faramis, Belerick, Hanzo, Kimmy, Esmeralda


    8 Ücretsiz Kahraman: Sunucu Zamanı 01/10/2021 05:01:00 - 08/10/2021 05:00:00 (Sunucu Zamanı ana sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonundan kontrol edilebilir.)
    Popol ve Kupa, Aurora, Alpha, Harley, Fanny, Hylos, Pharsa, Hilda
    Yıldız Üyelere Özel Ekstra 6 Kahraman: Irithel, Brody, Kagura, Luo Yi, Paquito, Sun


    8 Ücretsiz Kahraman: Sunucu Zamanı 08/10/2021 05:01:00 - 15/10/2021 05:00:00 (Sunucu Zamanı ana sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonundan kontrol edilebilir.)
    Beatrix, Sun, Hylos, Kaja, Argus, Estes, Carmilla, Akai
    Yıldız Üyelere Özel Ekstra 6 Kahraman: Silvanna, Dyrroth, Yve, Hanabi, Chou, Gloo


    8 Ücretsiz Kahraman: Sunucu Zamanı 15/10/2021 05:01:00 - 22/10/2021 05:00:00 (Sunucu Zamanı ana sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonundan kontrol edilebilir.)
    Clint, Luo Yi, Faramis, Argus, Minsitthar, Chang'e, Dyrroth, Mathilda
    Yıldız Üyelere Özel Ekstra 6 Kahraman: Franco, Valir, Bane, Hanzo, Ling, Baxia


    8 Ücretsiz Kahraman: Sunucu Zamanı 22/10/2021 05:01:00 - 29/10/2021 05:00:00 (Sunucu Zamanı ana sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonundan kontrol edilebilir.)
    Khaleed, Hanzo, Cyclops, Khufra, Gloo, Esmeralda, Helcurt, Wanwan
    Yıldız Üyelere Özel Ekstra 6 Kahraman: Claude, Gatotkaca, Rafaela, Yi Sun-shin, Leomord, Jawhead


[S22 İlk Yükleme]
    1. Herhangi bir miktarda yükleme yaparak S22 İlk Yükleme Avatar Çerçevesine ücretsiz sahip olabilirsiniz!
    2. Herhangi bir miktarda yükleme yaparak S22 İlk Yükleme Özel Kostümü Fanny "İmparatorluk Şövalyesi" satın alabilirsiniz. İndirimden sonra sadece 50 Elmas!
    3. Toplamda 3 gün yükleme yaparak İsim Değiştirme Kartı (7-Gün) satın alabilirsiniz. İndirimden sonra yalnızca 50 Elmas!


IV. Savaş Alanı Düzenlemeleri


[Amblemler]
    [Özel Nişancı Amblemi](~)
    İkinci sıradaki ikinci yetenek değiştirildi: Ustalık (BS Düşürme +5%) → Çeviklik (Hareket Hızı +6%)
[Savaş Büyüleri]
    [Yenilenme](~)
    Artık minyonlardan veya canavarlardan hasar alındığında yenilenme bozulmayacak.
    [İnfaz](~)
    Hasar: 200 + 20 * Kahraman Seviyesi + Hedefin Kaybettiği HP’sinin %10’u → 100 + 10 * Kahraman Seviyesi + Hedefin Kaybettiği HP’sinin %13’ü
[Ekipmanlar]
    [Ölümsüzlük](↑)
    Ölümsüzlük sayesinde dirilen oyunculara "İnfaz" savaş büyüsü karşısında hayatta kalma şansı vermek istiyoruz.
    Eşsiz Pasif - Ölümsüz
    Dirildikten Sonra Kazanılan HP: %15 → %16
    [Antik Zırh](~)
    Mevcut Fiziksel Savunma ekipmanlarının çoğu Temel Saldırı kahramanlarını hedef almaktaydı. Bu nedenle Antik Zırh'ın tetiklenme durumunu diğer Fiziksel Savunma ekipmanlarından farklı bir şekilde ayarladık.
    HP Yenileme: 2 → 4
    Eşsiz Pasif - Yıldırma: Bir düşman kahramanın Temel Saldırısı tarafından hasar alındığında, o kahramanın Fiziksel Saldırısını %10 azaltır → Bir düşman kahramanın BECERİSİ tarafından hasar alındığına, o kahramanın Fiziksel Saldırısını %8 azaltır.
    [Dretnot Zırhı](~)
    Eşsiz Pasif - Yıldırma: Bir düşman kahramanın Temel Saldırısı tarafından hasar alındığında, o kahramanın Fiziksel Saldırısını %6 azaltır → Bir düşman kahramanın BECERİSİ tarafından hasar alındığına, o kahramanın Fiziksel Saldırısını %5 azaltır.
    [Fırtına](↑)
    Ekipman maliyeti 50 Altın düşürüldü.
    [Vahşi Savaşçının Öfkesi](↑)
    Ekipman maliyeti 100 Altın düşürüldü.
    [Altın Asa](↑)
    Ekipman maliyeti 100 Altın düşürüldü.
[Kuleler]
    Kulelerin Saldırı ve Koruma Menzilleri: 5 → 5.3
    Dış Kulelerin Enerji Kalkanı Aktifken Menzilli Saldırılara Karşı Sahip Olduğu Hasar Azaltma: %60 → %30.
[Ormancılık]
    Savaş Büyüsü [Pençe]
    Canavarlara Karşı Hasar Azaltma: %50 → %40
    Ekipman Pasifi [Avcı]
    Saniye Başına Hasar: 50 + 5 * Seviye → 4 * Seviye + Maks HP’nin %4’ü (Nişancı olmayanlar için hasar %100 artar)


    [Canavarlar ve Minyonlar]
    1. Oyunun başlarında belirli canavarların (Mavi Güçlendirme, Kırmızı Güçlendirme, Falez) Fiziksel Saldırısı %40 düşürüldü. Özellikleri 12 dakikadan sonra temelde değişmeden kalır.
    2. Sıradan canavarların HP'si %25; Lord ve Kaplumbağanın HP'si ise %5 arttırıldı.
    3. Yakıncı ve Menzilli Minyonların HP Artışı %20 arttırıldı.
    4. Okçu Minyonların (minyon dalgasındaki büyük minyonlar) HP Artışı %30 arttırıldı, ancak Temel HP'leri %15 azaltıldı.
    5. Altın Koridorundaki özel Okçu Minyonların Temel HP'si %20 ve Altın ödülü %10 arttırıldı.


[Asist Sistemi]
    Destek oyuncularının oyun deneyimini iyileştirmeyi umarak asist sistemini optimize ettik. Artık müttefiklerin özeliklerini arttırmak veya düşmanların özelliklerini azaltmak da asist sayılacak (Dolaşım Becerisi - Cesaretlendir, Ekipman - Ayaz, vb.)


V. Yeni Özellikler & Etkinlikler


[Sıralı Modu]
    a. S2, 24 Eylül 2021 23:59:59’da sona erecek (Sunucu Zamanı).
    b. Sezon sonunda Usta veya üzeri lige ulaşan tüm oyuncular Sezon Finali Ödülü olarak Gord’un “Yeni Baron” kostümüne ücretsiz sahip olabilir.
    c. S22, 25 Eylül 2021 02:00:00 tarihinde resmi olarak başlayacak (Sunucu Zamanı).


[Sistem]
    1. Kredi Puanı Sistemine Özel Kostüm—Silvanna "Gelecek Polisi", 25 Eylül 00:00 tarihinde mevcut olacak. Detaylı bilgileri Kredi Puanı sayfasından görüntüleyebilirsiniz.
    2. Aşinalık Sistemi artık sizlerle: Aşinalık gereksinimlerini karşıladıktan sonra arkadaşlarınızla yakınlık kurabilirsiniz. Partnerler, Kardeşler, Kankalar ve Sırdaşlar olmak üzere dört tür yakınlık vardır. Birlikte maçlar atarak ve birbirinize hediyeler göndererek aşinalığınızı arttırabilirsiniz. Aşinalığınız arttıkça, yakınlık seviyeniz de kademeli olarak artacak ve maç yüklenme sayfasında özel ikon gösterimi ve kahraman paylaşımı gibi avantajların kilidi açılacaktır.


VI. Sistem Düzenlemeleri

 

    1. Artık Antrenman Kampındaki tüm kahramanları ücretsiz bir şekilde deneyimleyebilirsiniz, ancak yeni çıkan kahramanlar buraya direkt olarak eklenmeyecektir.
    2. 5 olarak girilen bir takımda artık geçersiz maç tetiklenmeyecek. Ayrıca AFK kalan veya çevrimdışı olan oyuncuların bazı geçersiz maçlarda cezalandırılmama sorunu düzeltildi.
    3. Kredi Puan Sistemi ile ilgili sayfalar yenilendi.
Kredi Puanına özel Savaş İfadesi olan "Kredi Rozeti", "Gelecek Polisi" olarak değiştirildi (animasyonu güncellendi) ve Savaş İfadesinin kilidini açmak için gereken Kredi Puanı 110'dan 105'e düşürüldü.


[Oyun Arayüzü Optimizasyonu]
    [Basitleştirilmiş Ana Arayüz]
    Ana arayüzü daha kısa, net ve gezinmesi daha kolay hale getirmek için tıklanma oranlarının yüksek olduğu yerlerin bir kısmını basitleştirdik.


    [Stil Yükseltmesi]
    Arayüzlerin renklerini, arka planını, etiketlerini vb. optimize ettik ve genel görsel kaliteyi iyileştirmek için ana arayüze bir gündüz/gece sistemi ekledik.


    [Özel Efekt Yükseltmeler]
    Arayüzlere geçiş animasyonu ve efektler eklenerek optimize edildi, böylece arayüzler arasındaki geçişler daha doğal ve akıcı hale getirildi.


    [Ses Efektleri Yükseltmesi]
    Ana arayüzdeki ses efektleri ve savaş alanına girerken çalan ses efektleri yenilendi. Daha canlı bir işitsel deneyim sağlamak için diğer arayüz ses efektleri üzerinde de yenilikler yapıldı.


    [Etkileşim Yükseltmesi]
    Artık modlar arasında geçiş yapmak için ekranı kaydırabilirsiniz. Mod Seçim sayfası üzerinden bir moda tıklayarak da direkt olarak o modun Lobisine girebilirsiniz.


[Diğer Sistem Optimizasyonları]
    Bazı sistemlerin işlevsel bilgilerini düzenledik ve sıraladık, daha kolay anlaşılması için metin bilgilerinin bir kısmını basitleştirdik ve genel görsel kaliteyi optimize ettik.


    1. Ücretsiz Sandık özelliğini Günlük Görevlere entegre ettik. Günlük Görevler kısmından Ücretsiz Sandık sayısını görüntüleyebilirsiniz.
    2. E-Spor ve Yarışma girişleri ana arayüzde birleştirildi.
    3. Çantaya yeni özellikler eklendi: Artık "Yakında Elde Edilen" eşyaları, "Toplu Sat" ve "Toplu Kullan" yapabileceğiniz eşyaları görüntüleyebilirsiniz (her seferinde 20'ye kadar).
    4. Eşyaların kalitelerini gösteren çerçeveler optimize edildi.
    5. Arkadaş profili ekranı optimize edildi ve Sokak Unvanı ekranı eklendi.
    6. Ana arayüzdeki Arkadaş Listesine bir “Daralt” butonu eklendi ve Tümü/Çevrimiçi arkadaşlar arasında geçiş yapma işlemi basitleştirildi.
    7. Lobideki fonksiyon düzenleri optimize edildi ve tüm takım davet fonksiyonları birinci seviye arayüze taşındı, böylece artık oyuncuları tek bir dokunuşla davet edebilirsiniz.
    8. Takım davetleri için "Beni Bekle" özelliği eklendi.
    9. Liderlik Tablosu Arayüzünün etkileşimi ayarlandı. Artık Liderlik Tablolarında oyuncuların bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca daha sürükleyici bir deneyim için artık kahramanların portreleri, Kahramanlar ve Sokak Liderlik Tablolarında görüntülenecek.
    10. "Geçmiş" arayüzünün etkileşimi ve görsel kalitesi optimize edildi. Ayrıca, yatay ve dikey ekranlar arasında geçiş yapabilmenizi sağlayan bir özellik eklendi.
    11. Sohbet arayüzü yarı ekrana ayarlandı, daha fazla sohbet ifadesi eklendi ve “Takıma Alım” ile “Takım” kanalları birleştirildi.
    12. Savaş Büyüsü bekleme süreleri artık maç içi Skor Tablosunda görüntülenebilecek.
    13. Harper yepyeni bir görünüme kavuştu.
    14. Kahraman sayfasının etkileşimi optimize edildi ve bir “Daralt” butonu eklendi. Halihazırda görüntülenen kahramanın/kostümün fiyatı veya elde etme yöntemi artık sayfanın altında görüntülenecek.
    15. Kostüm özelliği açıklamaları etiketlerle değiştirildi. İlgili açıklamaları görüntülemek için etiketlere dokunabilirsiniz.
    16. Kahraman/kostüm alımlarında ekrana gelen açılır pencere ve Elmas/SP kullanım yerleri optimize edildi.
    17. Kostüm yükseltme ekranı optimize edildi.
    18. Market, Yükleme ve Etkinlikler sayfaları yenilendi ve tam ekran olarak değiştirildi.
    19. Ustalık Kodunun sayfa geçiş efektleri optimize edildi.
    20. Kulüp Modu da Aksiyon Modlarına taşındı. Ancak yine de ana arayüzden Kulüp Moduna erişebilirsiniz.
    21. Ana arayüzün arka plan müziği artık Ses ayarları kısmından özelleştirilebilir.


[Transformers: Savaş İzleri Düzenlemeleri]
     Transformers: Savaş İzleri etkinliğindeki deneyiminizi geliştirmek için aşağıdaki optimizasyonları yaptık:
    1. Fazlalık Transformers Spreyleri (sahip olunan ve kostümünü aldığınız spreyler dahil) otomatik olarak karşılık gelen sayıda Energon Spreyine dönüştürülecektir.
    2. Sahip olunmayan Transformers Spreyleri, Atölye aracılığıyla doğrudan takas edilebilir.
    3. Bilet Hatırlatıcısı eklendi. Kullanılmamış Transformers Biletleriniz varsa kırmızı nokta hatırlatıcısı görüntülenecektir. Hatırlatıcıyı manuel olarak kapatabilirsiniz.
    4. Etkinlik genel olarak optimize edildi.


[Büyülü Çark Düzenlemeleri]
     Büyülü Çark 16 Ekim 00:00'da yenilenecek ve yükseltilecek. Açılışa özel Valir'in yeni Legend kostümü "Cehennem Sefiri" de Büyü Dükkanı'nda mevcut olacak. Güncelleme içeriği:
    1. 16 - 19 Ekim tarihleri arasındaki Büyülü Çark etkinliğinde yapılan Şafak Kristali ve Elmas çekilişlerinde %20 İNDİRİM olacaktır.
    2. Valir'in yeni Legend kostümü "Cehennem Sefiri" Büyülü Çark'ta mevcut olacak.
    3. Haftalık toplam çekiliş ödülleri ve Büyülü Çark ödül havuzu geliştirilerek daha kaliteli eşyalar eklendi.
    4. Yenilemeden sonra, önceki sahip olduğunuz Büyü Puanları ve haftalık toplam çekilişler korunacaktır. Ancak önceden topladığınız toplam çekiliş ödüllerini tekrar toplayamayacaksınız.


VII. Hata Düzeltmeleri & Oyun Optimizasyonu


    1. Kupa'nın HP'sinin belirli koşullar altında hatalı bir şekilde yenilenmesi veya yenilenmemesi sorunu düzeltildi.
    2. Kupa'nın belirli koşullar altında Fiziksel Zırh Delme ve diğer gelişmiş özellikleri devralamaması sorunu düzeltildi.
    3. Yve'nin 2. Becerisinin Büyü Nüfuzundan yararlanamama sorunu düzeltildi.
    4. Claude'un Ultisinin kalkan etkileriyle birleşmeme sorunu düzeltildi.
    5. Odette'in 2. Becerisinin ikinci saldırısının bazı durumlarda hedeflere düzgün şekilde kilitlenememe sorunu düzeltildi.
    6. Beatrix'in (Renner) Ultisinin nişan alma yönü optimize edildi: Rakip oyuncular artık net bir uyarı çizgisi görecek.
    7. Fiziksel Zırh Delme/Büyü Nüfuzu algoritması optimize edildi: düşmanın savunması negatif olduğunda, zırh delme/nüfuz yüzdesi artık etkili olmayacak.
    8. Ekipman satarken takım Altınının hesaplanma kuralları optimize edildi. Artık ekipman satışından iade edilen Altın, artık takımın toplam Altınına eklenmeyecek.
    9. Düzinelerce kahramanın beceri gösterimi optimize edildi.
    10. Popol ve Kupa ile Sun'ın 1v1 Özel Mod'da Dolaşım Ayakkabılarından  yararlanabilme sorunu düzeltildi (Takımda yalnızca tek bir kahraman varsa dolaşım ekipmanları çalışmaz).
    11. Tigreal, Akai, Franco, Khufra ve Atlas'ın rolleri değiştirildi: Tank → Tank/Destek.

You have to log in before you can reply Login | Register now.

Points Rules

Mobile Phone Version|Dark Room|Mobile Legends: Bang Bang Official Forum

2023-2-1 06:56 PM GMT+8

Powered by Discuz! X3.4

© 2001-2013 Comsenz Inc.

Quick Reply To Top Return to the list